czwartek, 10 maja 2018

Startuje rekordowa edycja BRAVE KIDS

 IX edycja projektu Brave Kids zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata położonych na 3 kontynentach. Od czerwca młodzi artyści będą tworzyć jedyne w swoim rodzaju widowisko, czego efektem będzie wielokulturowy spektakl finałowy we Wrocławiu.


Pierwsza edycja w 2009 roku zgromadziła 20 uczestników z Polski, Nepalu oraz Ugandy. Dziś, 9 lat później, organizatorzy zwiększyli skalę działań, zapraszając 317 dzieci z 20 krajów świata. Młodzi artyści spotkają się w 9 miastach w Polsce (Wrocław, Siechnice, Oborniki Śląskie, Wałbrzych, Leszno, Radziejowice, Rzeszów, Przemyśl, Białystok), ale także w 6 poza granicami kraju (Słowacja, Gruzja, Rumunia, Ukraina, Węgry).

Ile twarzy, tyle historii

W tym roku za projektem Brave Kids stoi twarz Yamy,  8-letniej dziewczynki z Tybetu. Autor zdjęcia - Phil Borges wykonał je w miejscu, gdzie mieszkańcy zmagają się z ubóstwem, a dzieci z brakiem dostępu do edukacji.  Dziewczynka codziennie pracuje równie ciężko jak dorośli, nie mając czasu na spełnianie dziecięcych marzeń. Mimo wszystko, chęć pomagania innym jest w niej tak silna, że okazuje ją każdej napotkanej osobie. To tylko jedna z wielu historii, jakie towarzyszą projektowi. Biorące w nim udział dzieci niejednokrotnie doświadczyły okrucieństw tego świata. Niektóre z nich, osierocone, zamieszkujące tereny objęte konfliktem zbrojnym lub odrzucone przez społeczeństwo, poprzez projekt Brave Kids mogą choć przez chwilę poczuć się zauważone i docenione.

Brave Kids Reunion

Brave Kids Reunion

W tym roku organizatorzy zaprosili do Wrocławia grupę 16 dziewcząt z najbiedniejszej dzielnicy New Delhi
w Indiach, które dzięki Fundacji Sarvam uczą się klasycznych tańców indyjskich. Tancerki będą częścią projektu Brave Kids Reunion, którego celem jest ponowne zaproszenie byłych uczestników Brave Kids do udziału w warsztatach artystycznych. Zrodził się on podczas wizyty Grzegorza Brala, dyrektora projektu, w Indiach w sierpniu 2017 roku, gdzie poznał członkinie zespołu i mógł osobiście zobaczyć jak ważną pracę wykonuje wspomniana fundacja.– Reunion to naturalna konsekwencja rozwoju naszego projektu. 

Z podobnymi organizacjami jak Sarvam współpracujemy przez kilka lat z rzędu. Widzimy, że Brave Kids jest integralną częścią ich pracy z dziećmi i młodzieżą. Pilotażowa edycja Reunion pozwoli na spotkanie się uczestników z poprzednich lat, gwarantując jednocześnie wysoki poziom artystyczny. To niezwykłe, jak bardzo Brave Kids zmienił życie tych młodych ludzi, dając im start w lepsze życie – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.

Wielki finał we Wrocławiu

W tym  roku zarówno tradycyjny Brave Kids, jak i projekt specjalny Brave Kids Reunion, rozpoczną się 16 czerwca i potrwają do 1 lipca. Podczas pierwszego etapu w czerwcu młodzi artyści zamieszkają
u lokalnych rodzin goszczących. Jest to najistotniejszy aspekt społeczny projektu, dzięki któremu dzieci
i młodzież mają możliwość nawiązania bliskich relacji z gospodarzami, co  pozwala im na lepsze poznanie naszej kultury i integrację z otoczeniem.

Brave Kids Zagórze

1 lipca, wszystkie grupy spotkają się w Obornikach Śląskich koło Wrocławia. To właśnie tam odbędzie się  drugi etap projektu zakończony występem finałowym we wrocławskiej Hali Stulecia 8 lipca. Na jednej scenie wystąpi ponad 150 młodych artystów z całego świata. Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się już wkrótce.
Więcej informacji na stronie projektu: http://www.bravekids.eu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wydarzenia w Muzeum Narodowym i oddziałach 22-24.11.2024

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza w nadchodzący weekend na dwa wykłady – dra Dariusz Galewskiego o sztuce bizantyjskiej (w ramach cyklu ...

Popularne posty