Na specjalnych, bezpłatnych pokazach zaprezentujemy największe osiągnięcia polskiego kina: filmy ważne i wybitne, propagujące idee wolności i niepodległości. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i wykłady.
Dziś ogłaszamy także plebiscyt na najwybitniejszy polski film wszech czasów! Na naszych stronach internetowych oraz na łamach Gazety Wrocławskiej z opracowanej przez nas listy będziecie mogli wybrać najlepsze polskie filmy. Finałową piątkę pokażemy w naszym kinie, w tygodniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości.
Głosowanie i kalendarium projekcji na stronie: http://festiwalwolnosci.pl/.
Program
Pokolenia, reż. Janusz Zaorski |
Festiwal zainauguruje Pokolenia w reż. Janusza Zaorskiego, z muzyką na żywo Adama Milwiw-Barona (2 września, godz. 18.00), zrealizowany z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To historia współczesnej Polski opowiedziana za pomocą fragmentów dzieł realizowanych w WFF. Z czterystu pięćdziesięciu tytułów powstałych we Wrocławiu Janusz Zaorski wybrał blisko pięćdziesiąt. Ich fragmenty, poczynając od „Pokolenia” Andrzeja Wajdy, przez filmy Sylwestra Chęcińskiego, Wojciecha Jerzego Hasa, Kazimierza Kutza, Romana Polańskiego aż po Agnieszkę Holland, Krzysztofa Kieślowskiego, Wojciecha Marczewskiego, Krzysztofa Zanussiego i wielu innych, układają się w opowieść o Polakach od czasu okupacji hitlerowskiej, przez terror czasów stalinowskich, „naszą małą stabilizację”, marzec ’68, niespełnione nadzieje epoki gierkowskiej, stan wojenny aż po wybory 4 czerwca 1989 roku. Przewodnikiem po współczesnej Wytwórni i po Wrocławiu jest... Zbyszek Cybulski. (FilmPolskiPl)
Eroica
Rękopis znaleziony w Saragossie
20 września - Rękopis znaleziony w Saragossie Wojciecha Jerzego Hasa
30 września - Nadzór Wiesława Saniewskiego i spotkanie z reżyserem oraz aktorkami: Ewą Błaszczyk i Teresą Sawicką.
Nadzór
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz