poniedziałek, 8 lipca 2019

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu: Podniebny spektakl już w ten piątek!

Podniebne akrobacje, atmosferyczna muzyka na żywo i uzdolnieni artyści z Hiszpanii – już w ten piątek wyjątkowe show w ramach 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu. „Voala Station” zagości już 12 lipca o godz. 22:00 na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu. Zapowiada się wielkie, interdyscyplinarne przedstawienie! 


Podniebne show z muzyką na żywo

Ponownie na Błoniach Nadwiślańskich zagości grupa, która w 2016 roku zachwyciła wyśmienitym i interdyscyplinarnym show „Muaré Experience”.
Podczas tegorocznego, 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu zobaczymy show „Voala Station” autorstwa hiszpańskiej grupy Voala Company. Na interdyscyplinarny spektakl warto będzie wybrać się już w piątek, 12 lipca, o godz. 22:00, aby być świadkiem niezwykłego widowiska łączącego podniebne akrobacje i muzykę na żywo.

Voala Station to zachwycająca komedia musicalowa, gdzie scenografią jest przede wszystkim niebo. Historię opowiada muzyka wykonywana przez czarujący głos i bandoneon (czyli rodzaj harmonii ręcznej) i zjawiskowa powietrzna choreografia. Dzięki temu na Błoniach Nadwiślańskich obejrzymy fascynujące i czarujące widowisko w wielkiej skali – przybliża Przemysław Draheim, z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Muzyka i choreografia opowiedzą historię czterech biznesmenów. Mężczyźni przegapili ostatni nocny pociąg z winy włóczęgi, który zostawia im kwiat. W codzienną rutynę wkrada się poezja, magia, ale i zamieszanie. To wydarzenie stanie się dla przedsiębiorców początkiem niezapomnianej nocy.

fot. Paul Clean

Różne twarze Księżyca i Szekspir

Interdyscyplinarny spektakl „Voala Station” to nie koniec lipcowych, bardziej astronomicznych atrakcji w ramach Festiwalu. Już 20 lipca, równo w 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu, w multimedialną podróż na Srebrny Glob zabierze nas projekcja „50 twarzy Księżyca” autorstwa Radia Planet i Komet czyli Piotra Majewskiego i Jerzego Rafalskiego. Jak zapowiadają autorzy, pokaz przypomni najważniejsze momenty w historii Księżyca, a także postawi pytania takie jak: co dalej? Projekcję, która odbędzie się obok Fontanny Cosmopolis, poprzedzi występ Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży o godz. 21:00.

5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu eksplorować będzie także rejony klasyki literatury. W ten sam dzień, co projekcja „50 twarzy Księżyca” w różnych rejonach Starego Miasta widzowie będą mogli uczestniczyć w aż 9 happeningach w ciągu dnia. „Szekspir. Miasto” to cykl happeningów szekspirowskich autorstwa Teatru Baj Pomorski w Toruniu (Scena Szekspirowska w Toruniu) i Fast Book (kampania społeczna realizowana na Wydziale Filologicznym UMK, której pomysłodawczynią i twórcą jest Laura Sonik, a opiekunem zastępca dyrektora Instytutu Literatury Polskiej dr hab. Rałał Moczkodan). Każdy happening trwać będzie ok. 15–20 minut i odegranie zostanie dwukrotnie.

Wstęp wolny na wszystkie spektakle festiwalu
Program festiwalu i informacje o zbliżających się festiwalach na stronie:
http://festiwalteatrowulicznych.pl/

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kolekcja osobista państwa Banasiów w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu /relacja/

Do 30 października 2020 roku można oglądać w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu wystawę, na której znalazły się obiekty sztuki ludowej i nie...

Popularne posty