Rezerwacja stolików na warsztaty dla dzieci, bezkontaktowa gra rodzinna „Trzy po trzy”, zajęcia taneczne w plenerze oraz mniej liczna niż dawniej liczba uczestników –Cykl „Zarezerwuj stolik” odbywać się będzie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Etnograficznym. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom i pracownikom bezpieczeństwo każda rodzina rezerwuje stolik warsztatowy, przy którym będzie przygotowany indywidualny zestaw warsztatowy – do zabrania po spotkaniu.
Do Muzeum Narodowego, Pawilonu Czterech Kopuł i Muzeum Etnograficznego zapraszamy też na wakacyjną bezkontaktową grę „Trzy po trzy”. W każdym z tych muzeów uczestnicy znajdą kody QR, a pod nimi zadania, intelektualne wyzwania, a nawet małe prowokacje artystyczne dotyczące dzieł z naszych kolekcji. Zapraszamy na QR-spacer, którego efektem będzie powakacyjna galeria online wybranych prac nadesłanych przez uczestników.
Oto szczegółowy program:
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Cykl „Zarezerwuj stolik!”
W środy i piątki o godz. 12:00 i 14:00
wstęp z biletem za 3 zł
zapisy na tydzień przed wydarzeniem: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl
zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat
Podtytuł tegorocznego cyklu określa formę zajęć, które z uwagi na sytuację epidemiologiczną będą miały inny niż zwykle kształt. Aby spotkania były bezpieczne dla uczestników, będą prowadzone w grupach do 6 dzieci (maksymalnie z opiekunami – do 12 osób w sali audiowizualnej) – dla każdej rodziny przeznaczony zostanie jeden stolik z wydzielonymi przyborami plastycznymi, rozmieszczony w bezpiecznej odległości w obszernej przestrzeni.
Gry, zabawy i podchody muzealne odbywać się będą z zachowaniem dystansu, dzieci wyposażone w indywidualne karty z zadaniami odpowiedzi na pytania poszukiwać będą w przestrzeni muzealnych wystaw. Wsparcia i wskazówek udzielać będą prowadzący również z zachowaniem bezpiecznej odległości. Czas trwania zajęć – ok. 75 min.
1 lipca (środa) – Psim tropem – Barbara Przerwa
3 lipca (piątek) – Wakacyjna przygoda na wsi –Michał Pieczka
8 lipca (środa) – Skrzydlaci wędrowcy, czyli rzecz o ptakach –Michał Pieczka
10 lipca (piątek) – Pierścionki, broszki, bransoletki i inne błyskotki –Michał Pieczka
15 lipca (środa) – Mój ulubiony kolor –Barbara Przerwa
17 lipca (piątek) – Oko w oko ze smokiem –Sławomir Ortyl
22 lipca (środa) – Dobre miejsca na wakacje –Barbara Przerwa
24 lipca (piątek) – Zatrzymane chwile –Barbara Przerwa
29 lipca (środa) – W poszukiwaniu muzealnych zwierzaków –Grzegorz Wojturski
31 lipca (piątek) – W szkole szlachcica polskiego –Grzegorz Wojturski
5 sierpnia (środa) – Muzyka pędzlem wyczarowana –Michał Pieczka
7 sierpnia (piątek) – Z królami za pan brat –Sławomir Ortyl
12 sierpnia (środa) – Jak zdobyć rycerskie sprawności – Grzegorz Wojturski
14 sierpnia (piątek) – Podchody z Tadem –Sławomir Ortyl
19 sierpnia (środa) – Jak rozszyfrować martwą naturę? –Grzegorz Wojturski
21 sierpnia (piątek) – Mój atlas zwierząt –Sławomir Ortyl
26 sierpnia (środa) – W poszukiwaniu mitycznych bohaterów –Grzegorz Wojturski
II. Cykle „Plastyka tańca” i „Muzealne poruszenie”
W lipcu i sierpniu Barbara Przerwa zaprasza dzieci na zajęcia z cyklu Muzealne poruszenie,
a dorosłych na warsztaty Plastyka tańca. Zajęcia odbywać się będą w plenerze.
Muzealne poruszenie
26 lipca (niedziela) – Ptaki z widokiem na Odrę
2 sierpnia (niedziela) – Rycerze na trawie
godz. 10:30 – zajęcia dla dzieci w wieku 3–5 lat (6 dzieci w grupie)
godz. 12:30 – zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat (6 dzieci w grupie)
wstęp z biletem za 3 zł | zapisy pod nr tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl
Plastyka tańca
26 lipca (niedziela) – Przegięcie
2 sierpnia (niedziela) – Odloty
godz. 15:30 – zajęcia dla dorosłych (maksymalnie 10 osób)
wstęp wolny | zapisy pod nr tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl
III. Cykl „Trzy po trzy”
Wakacyjna bezkontaktowa gra „Trzy po trzy” to zaproszenie do rodzinnego spaceru między Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Pawilonem Czterech Kopuł i Muzeum Etnograficznym. W każdym z nich znajdziecie kody QR, a pod nimi zadania, intelektualne wyzwania, a nawet małe prowokacje artystyczne dotyczące dzieł z naszych kolekcji. Zapraszamy na QR-spacer, którego efektem będzie powakacyjna galeria online wybranych prac nadesłanych przez uczestników. Szczegóły: 1 lipca na mnwr.pl
Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej
Cykl „Zarezerwuj stolik w Pawilonie”
wtorki o godz. 12:00
zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat
wstęp z biletem za 3 zł
zapisy na tydzień przed wydarzeniem: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl
Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych. Dokładamy wszelkich starań, by w nowej, wirusowej rzeczywistości nie rezygnować ze spotkań warsztatowych, z jednoczesnym zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dlatego zajęcia odbywają się w szczególnej formule: każda rodzinna para rezerwuje stolik warsztatowy, przy którym będzie przygotowany indywidualny zestaw warsztatowy – do zabrania po spotkaniu. Maksymalna liczba uczestników: 5 dzieci + rodzic/opiekun.
7 lipca (wtorek) – Lancelocie, czas na piknik!
Rycerze Okrągłego Stołu w parku rzeźby przy Pawilonie Czterech Kopuł zapraszają! Brakuje tylko króla Artura, ale spokojnie, zapewne przybędzie na zorganizowane przez nas działania.
14 lipca (wtorek) – Danie dnia: dialog
Gdy zamykają się drzwi za ostatnim zwiedzającym… no właśnie, co wtedy? O czym gawędzą kolory i czy zamieniają się miejscami, gdy nie patrzymy? Czy obrazy stroją do siebie miny? Kto tu się lubi, a kto trwa w sporze? Śledząc nastrój poszczególnych zakątków wystawy, podsłuchamy dialogów barw, wyznań plam i zwierzeń konturów.
21 lipca (wtorek) – Skrzydła
Już samo słowo skrzy się i rozpościera. Przenikają się w nim głoski jak kolory piór. Ptasie, owadzie, skrzydła motyli. Czy da się ich barwy i trzepot uchwycić w obrazie lub zakląć w rzeźbie? Przyjdźcie. Pofruniemy.
28 lipca (wtorek) – Działanie na trawie
Pawilon Czterech Kopuł otaczają rzeźby. Znasz naszych rycerzy? Widziałeś ptaki? A stojące na baczność postacie? Odpoczywając na trawie, zastanowimy się, jakie jeszcze rzeźby mogłyby zaistnieć w tym miejscu.
4 sierpnia (wtorek) – Bujanie w obłokach
Jak szybko płyną chmury? Czy dobrze je widać zza przeszklonego sufitu? Czy mogą mieć abstrakcyjne kształty? W trakcie spotkania poznamy niebo od artystycznej strony!
11 sierpnia (wtorek) – Danie dnia: abstrakcja na gorąco
Gdzie w obrazach płyną rzeki, czy słychać w nich deszcz, pomruk dna oceanu i co nucą mijające się na nich wieloryby? Dziś w menu: inspiracje prosto z natury, wykwintne kształty, soczyste kolory.
18 sierpnia (wtorek) – Hałas? Cisza? Dźwiękowa mapa sztuki
Wsłuchiwanie się w dźwięki muzeum, rozpoznawanie tych wszystkich elementów, które są nam znane, poznawanie tych, które są dla nas tajemnicą. W trakcie spotkania obejrzymy obrazy ukazujące miasto, następnie spróbujemy stworzyć dla nich akustyczną interpretację.
25 sierpnia (wtorek) – Danie dnia: chłodna abstrakcja
Prostokąt nieba i te wielkie koliste świecidła, które zamieniają nam dzień z nocą. Kopnięte kwadraty, kapryśne deltoidy. Jakie smaki uda się z tego ułożyć? W menu na dziś niebieskie romby i czerwone koła obficie przyprawione wyobraźnią artystów.
II. Cykl „Trzy po trzy”
Wakacyjna bezkontaktowa gra Trzy po trzy to zaproszenie do rodzinnego spaceru między Pawilonem Czterech Kopuł, Muzeum Narodowym i Muzeum Etnograficznym. W każdym z nich znajdziecie kody QR, a pod nimi zadania, intelektualne wyzwania, a nawet małe prowokacje artystyczne dotyczące dzieł z naszych kolekcji. Zapraszamy na QR-spacer, którego efektem będzie powakacyjna galeria online wybranych prac nadesłanych przez uczestników. Szczegóły 1 lipca na mnwr.pl
Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
Cykl „Zarezerwuj stolik!”, zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat.
W czwartki o godz. 12:00 | wstęp z biletem za 3 zł | zapisy na tydzień przed wydarzeniem: tel. 71 344 33 13 lub edukacja@muzeumetnograficzne.pl
Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych. Dokładamy wszelkich starań, by w nowej, wirusowej rzeczywistości nie rezygnować ze spotkań warsztatowych, z jednoczesnym zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dlatego zajęcia odbywają się w szczególnej formule: każda rodzina rezerwuje stolik warsztatowy, przy którym będzie przygotowany indywidualny zestaw warsztatowy – do zabrania po spotkaniu. Liczba miejsc ograniczona.
2 lipca (czwartek) – Akcja pod akacją – prowadzenie: Marta Derejczyk
O czym opowiedziałyby nam drzewa, gdyby mogły mówić zrozumiałym dla nas językiem? Które drzewo było mityczną osią świata? Na warsztatach posłuchamy o ludowych wierzeniach dotyczących różnych drzew i wykonamy kolorowe rodzinne drzewa życia.
9 lipca (czwartek) – Hokusai – prowadzenie: Olga Budzan
Podczas zajęć młodzi adepci sztuki będą mogli zapoznać się z twórczością japońskiego malarza i drzeworytnika Hokusai Katsushika. Wspólnie zastanowimy się, dlaczego artysta musiał namalować aż 36 widoków góry Fuji i na czym polega praca drzeworytnika. W części praktycznej każde dziecko wykona prostą pracę graficzną.
16 lipca (czwartek) – Filcajki-splatajki – prowadzenie: Paulina Suchecka
Uczestnicy warsztatu będę mieli okazję obejrzeć dawne kosze, koszyczki oraz inne przedmioty wyplecione z wikliny oraz będą mogli wykonać własny koszyczek z filcu oraz innych materiałów plastycznych.
23 lipca (czwartek) – Fantastyczne ptaki Zagajewskiego – prowadzenie: Marta Derejczyk
Zajęcia towarzyszące wystawie czasowej. Podczas warsztatów rzeźbiarskich zapoznamy się z wystawą „Kolekcja osobista. Sztuka nieprofesjonalna z prywatnych zbiorów Anny i Pawła Banasiów” i wykonamy prace plastyczne inspirowane twórczością Stanisława Zagajewskiego.
30 lipca (czwartek) – Korowody i piramidy – prowadzenie: Olga Budzan
Zajęcia towarzyszące wystawie czasowej „Kolekcja osobista. Sztuka nieprofesjonalna z prywatnych zbiorów Anny i Pawła Banasiów”. Warsztaty rysunkowe, podczas których dzieci zapoznają się z różnymi zagadnieniami związanymi z komponowaniem pracy plastycznej. Uczestnicy zajęć wykonają kilka ćwiczeń kompozycyjnych polegających na tworzeniu różnych scenek – ze zwierzętami w rolach głównych. Na warsztaty należy przynieść własny piórnik.
6 sierpnia (czwartek) – Drukowane obrusy – prowadzenie: Paulina Suchecka
Na warsztatach dzieci dowiedzą się, co łączy współczesne dżinsy z niebieskimi tkaninami sprzed kilku tysięcy lat. Odkryją też, czy można pieczętować tkaniny i na czym polega batik. Następnie metodą inspirowaną tradycyjnym blaudrukiem wykonają pracę plastyczną.
13 sierpnia (czwartek) – Aborygeni – tysiąc kropek to za mało – prowadzenie: Olga Budzan
Podczas warsztatów dzieci będą mogły poznać tradycje rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów, oraz posłuchać ich pięknych mitów. Na podstawie opowieści z maleńkich kropeczek stworzą obrazy związane z marzeniami sennymi, a malować się będzie na patykach, kamykach liściach i innych darach natury.
20 sierpnia (czwartek) – Po co nam dzisiaj sztuka ludowa? – prowadzenie: Marta Derejczyk
Zajęcia towarzyszące wystawie czasowej. Podczas warsztatów na wystawie „Kolekcja osobista. Sztuka nieprofesjonalna z prywatnych zbiorów Anny i Pawła Banasiów” i w muzealnym ogrodzie przyjrzymy się twórczości wiejskich plastyków. Zastanowimy się też, w jakiej formie sztuka ludowa może istnieć w dzisiejszych czasach, a na koniec wykonamy konika inspirowanego drewnianymi rzeźbionymi zabawkami.
27 sierpnia (czwartek) – Ptaszki i letnie igraszki – prowadzenie: Paulina Suchecka
Warsztaty towarzyszące wystawie „Kolekcja osobista. Sztuka nieprofesjonalna z prywatnych zbiorów Anny i Pawła Banasiów”. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wielu pięknych opowieści o ptakach. Każdy będzie się też mógł dowiedzieć co nieco o dawnych wróżbach i wierzeniach związanych z tymi niezwykłymi zwierzętami. Zajęcia zakończy wykonanie własnej pracy plastycznej.
Cykl „Trzy po trzy”
Wakacyjna bezkontaktowa gra Trzy po trzy to zaproszenie do rodzinnego spaceru między Muzeum Etnograficznym, Pawilonem Czterech Kopuł i Muzeum Narodowym. W każdym z nich znajdziecie kody QR, a pod nimi zadania, intelektualne wyzwania, a nawet małe prowokacje artystyczne dotyczące dzieł z naszych kolekcji. Zapraszamy na QR-spacer, którego efektem będzie powakacyjna galeria online wybranych prac nadesłanych przez uczestników. Szczegóły od 1 lipca na mnwr.pl
Muzeum „Panorama Racławicka”
„Wakacyjne poranki z Panoramą Racławicką"
2, 9, 16, 23 lipca 2020, godz. 9.45.
Uczestnicy zajęć po krótkim wstępie w holu Muzeum udadzą się na platformę widokową, by obejrzeć dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Dowiedzą się, kto jeszcze brał udział w tworzeniu obrazu, jak artyści podzielili się pracą i ile czasu im ona zajęła.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat, wstęp z biletem za 15 zł, zapisy na tydzień przed wydarzeniem, tel. 71 344 23 44, prowadzenie: Izabela Trembałowicz-Chęć.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz