W imieniu pana Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spektaklach Teatru Tańca organizowanych w ramach cyklu „Taniec w NFM”.
Łukasz Brodowicz, Zawirowania |
Cykl prezentuje fuzję teatru tańca, tańców etnicznych, tańca klasycznego i współczesnego w wykonaniu artystów z różnych części świata. Piękno ludzkiego ciała w ruchu, wyjątkowa choreografia, perfekcyjna synchronizacja, mistrzostwo techniki tańca i sugestywna muzyka gwarantują niezapomniane wrażenia w trakcie spektakli. Wydarzenia są organizowane przy współpracy z Polską Siecią Tańca.
Polska Sieć Tańca (PST) to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu partnerzy PST wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich, niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle wskazane do realizowania w danym roku wyruszają w trasę w ramach PST, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.
W roku 2020 w Sali Czerwonej NFM zobaczymy trzy wydarzenia z cyklu „Taniec w NFM”:
23 października 2020, piątek, godz. 20.30
Real Love
Real Love (2018)
Aleksandra Krajewska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek – taniec
Daniel Abreu – choreografia
Witold Kaczkowski – reżyseria świateł
Teatr Tańca Zawirowania – produkcja
Real Love to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie, jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta, będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu Real Love i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. Real Love to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki...
Lullaby for the Restless (2019)
Aleksandra Krajewska – taniec i choreografia
Kristina i Sadé Alleyne (Alleyne Dance) – mentorki
Muzyka:
Tomi Balogh Ambush
Alva Noto, Ryuichi Sakamoto, Ensemble Modern Attack/Transition
Hassan Zanjirani Farahani Du bist nicht einer von uns…
Lullaby for the Restless to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością, oddając emocje, konflikty, wątpliwości, oczekiwania i marzenia, które okupują przestrzeń z tyłu głowy.
Janusz Orlik, Mute |
25 października 2020, niedziela, godz. 18.00
Mute
Janusz Orlik – reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia
Alex Catona – muzyka
Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski – reżyseria światła
Mute
W stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, wykluczenia i potrzeby… Otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens, i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się porozumieć… Prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie – wyczerpani… W świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane… Gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć.
Manhattan |
12 grudnia 2020, sobota, godz. 19.00
Manhattan
Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz – taniec, koncepcja, choreografia
Aleksander Wnuk, Michał Lazar – muzyka
Natan Berkowicz – projekcja wideo
Manhattan (2019)
Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi? Amerykański Projekt Manhattan miał na celu skonstruowanie pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby „Little Boy” na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka, pokazującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz