czwartek, 14 stycznia 2021

Gra video Zamku Królewskiego na Wawelu. Zagraj w Kosmograf!

Zamek Królewski na Wawelu przekracza granice czasu i przestrzeni, opowiadając o wawelskiej kolekcji i dziejach Zamku. Wszystko za sprawą rewolucyjnego projektu – pierwszej w historii gry video – dostępnej on-line. „Kosmograf”, zaadresowany do młodych odbiorców kultury w wieku od 15 do 19 lat, będzie miał premierę 15 stycznia o godz. 16.00 na stronie www.wawel. krakow.pl. Grę można pobrać za pomocą aplikacji. Nie przegapcie tego! 



BLISKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Gracz wcieli się w jednego z kilku wirtualnych bohaterów wzorowanych na postaciach historycznych związanych z Zamkiem, którego zadaniem będzie odnalezienie cennych wawelskich artefaktów. Wśród poszukiwanych zabytków znalazły się m.in.: Szczerbiec, pantofelki koronacyjne Zygmunta Augusta czy szachy Zygmunta III. Przed grającymi kilka poziomów zaawansowania, odsłaniających i przybliżających różne epoki historyczne. 

Warstwę graficzną tworzą ilustracje wykonane specjalnie na potrzeby gry. Każdy gracz otrzyma dostęp do swoich wyników, które będzie mógł porównać z osiągnięciami innych graczy, co, mamy nadzieję, zwiększy jego zaangażowanie i motywację.

–  Gra video to kolejna, nieoczywista propozycja Zamku Królewskiego na Wawelu, którą prezentujemy po komiksie „Tajemnica miecza”, serialu „Wawel. Królestwo odkryte” czy wirtualnych spacerach. „Kosmograf” to nie tylko forma rozrywki, ale też i doskonałe narzędzie edukacyjne służące do zgłębiania historycznej wiedzy w nowoczesnej i atrakcyjnej formule. Zapraszamy w ten sposób każdego, by mógł odkryć Wawel na nowo – mówi dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ.

„Kosmograf” to ekscytujące doświadczenia pozwalające na możliwie bliski, choć wirtualny kontakt z wyjątkową kolekcją, a co za tym idzie - bardziej osobiste (za sprawą wcielania się w historyczne postaci) poznawanie historii, której na co dzień nie można ani dotknąć, ani poczuć. – Mamy nadzieję, że przyczyni się do tego podejmowanie wyzwań na kolejnych etapach gry, rozwiązywanie zagadek i gromadzenie artefaktów skrywających nieraz niejedną tajemnicę Zamku – dodaje dr hab. Andrzej Betlej.

Projekt Kultura dostępna 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mariusz Mikołajek o sztuce jako o zastępczym obszarze łaski /wywiad/

Ubecja "aresztowała" jego prace dyplomowe, a tworzenie w trudnych czasach stanu wojennego stało się drogą do wiary. Swoje projekty...

Popularne posty