środa, 27 grudnia 2023

Zakończenie Roku Tetmajera w Muzeum Krakowa

28 grudnia, w czwartek, w Rydlówce, oddziale Muzeum Krakowa, nastąpi uroczyste zamknięcie Roku Tetmajera. Korowody kolędnicze, kolędowanie na Rynku Głównym w Krakowie, dokąd zawiezie uczestników świąteczny tramwaj - to niektóre z tych atrakcji. Dyrektor Muzeum Krakowa dr Michał Niezabitowski podsumuje, co działo się w Krakowie i innych miastach za sprawą tego pełnego siły i temperamentu Artysty. 



28 grudnia (czwartek), godz. 16:00

Rydlówka, W. Tetmajera 28 


Program

16:00

Przed Rydlówką zbierze się barwny, tradycyjny korowód kolędniczy z gwiazdą i Turoniem, który poprowadzą Aktorzy Regionalnego Teatru Złoty Róg i Górale ze Związku Podhalan z Harklowej. Korowód kolędniczy przejdzie ulicami Bronowic na pętlę tramwajową Bronowice Małe. Zapraszamy wszystkich do dołączenia i wspólnego kolędowania.

17:00

Z pętli Tramwajowej Bronowice odjedzie specjalny, świąteczny tramwaj, który przewiezie wszystkich uczestników do centrum miasta.


17:30

Wspólne kolędowanie na scenie na Rynku Głównym z Joanną Słowińską – znakomitą pieśniarką i skrzypaczką, która uwiedzie nas swym głosem i zaprosi do wspólnego śpiewu. Zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni, jak i inspirowane nimi opracowania.


 W trakcie trwania występu dołączą Kolędnicy przybyli w korowodzie z Bronowic.


18:30

Uroczyste zakończenie Roku Włodzimierza Tetmajera. Dyrektor Muzeum Krakowa dr Michał Niezabitowski podsumuje, co działo się w Krakowie i innych miastach za sprawą tego pełnego siły i temperamentu Artysty. Na koniec zapowiemy kolejną postać, która będzie nam towarzyszyła w 2024 roku.

Wydarzenie wpisuje się w obchody roku Włodzimierza Tetmajera. Zadanie finansowane dzięki wsparciu Rady Dzielnicy VI

Głównym Patronem medialnym Roku Włodzimierza Tetmajera jest Radio TOK FM

Udział bezpłatny. 

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Między ludźmi a przedmiotami. Po wystawie "Rzeczy przysposobione" oprowadza Maria Derejczyk

Oprowadzając mnie po wystawie "Rzeczy przysposobione", jej kuratorka Marta Derejczyk opowiedziała wiele fascynujących historii dot...

Popularne posty