wtorek, 24 września 2024

Narodowe Forum Muzyki zaprasza na bal oraz na koncert sylwestrowy

Narodowe Forum Muzyki zaprasza na pierwszy w historii NFM bal sylwestrowy! Podczas wieczoru brzmienia argentyńskiego tanga wprowadzą czarującą atmosferę, sprawiając, że wejście w Nowy Rok stanie się prawdziwą Noche de Tango – nocą pasji i zmysłów. 

Niezapomniany bal rozpocznie uczta dla duszy, a to dzięki utalentowanym bandoneonistom. Do ich muzyki wyjątkowy pokaz tanga argentyńskiego zaprezentują Joanna Jabłońska i Piotr Bochiński – doświadczeni artyści i instruktorzy nauczający i inspirujący od ponad dekady kolejnych adeptów tej sztuki. Będzie to także uczta dla ciała. Goście podjęci zostaną uroczystą kolacją – menu wypełnią wyselekcjonowane dania przyrządzone przez Chefs’ Harvest, za którym stoją doświadczeni szefowie kuchni – Rafał Tytuła oraz Mariusz Kozak. Sala Czerwona natomiast zamieni się w taneczną przestrzeń, a dla obecnych na parkiecie zagra DJ PILL, który zabierze uczestników w muzyczną podróż, miksując kultowe utwory z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych z hitami przełomu millenium!


Koncert sylwestrowy

NFM 
Juanjo Mosalini, fot. z FB artysty

Podczas dwóch wieczorów wieńczących 2024 rok z towarzyszeniem prowadzonej przez Christiana Danowicza NFM Orkiestry Leopoldinum znakomici bandoneoniści wykonają najsłynniejsze i najpiękniejsze zarazem tradycyjne tanga. Nie zabraknie klasycznych kompozycji Anîbala Troilo, Carlosa Gardela czy przebojowej La cumparsita Urugwajczyka Gerarda Matosa Rodrígueza. W drugiej części koncertu wysłuchamy suity samego Astora Piazzolli – fantastycznej Las cuatro estaciones porteñas.

30.12.2024, poniedziałek, 19.00, NFM, Sala Główna

31.12.2024, wtorek, 18.00, NFM, Sala Główna 

informacja prasowa






Z opowieścią o tangu nierozerwalnie związany jest bandoneon. Podczas sylwestrowego koncertu wysłuchamy zatem najbardziej utalentowanych bandoneonistów współczesnej sceny – spadkobierców legendy tango nuevo Juana José Mosaliniego. Swój warsztat zawdzięcza mu na pewno jego syn – Juanjo Mosalini, a do grona uczniów mistrza z dumą zaliczają się również Simone Tolomeo i Carmela Delgado. Z Grand Tango Orchestra Mosaliniego grał również Lysandre Donoso, który odziedziczył pierwszy bandoneon po pochodzącym z Polski dziadku. W koncertach argentyńskiego mistrza brała udział również wokalistka Sandra Rumolino, która debiutowała w słynnym paryskim kabarecie Les Trottoirs de Buenos Aires.


Znakomici muzycy wykonają najsłynniejsze i najpiękniejsze zarazem tradycyjne tanga. Nie zabraknie klasycznych kompozycji Anîbala Troilo, Carlosa Gardela czy przebojowej La cumparsita Urugwajczyka Gerarda Matosa Rodrígueza. W drugiej części koncertu wysłuchamy suity samego Astora Piazzolli – fantastycznej Las cuatro estaciones porteñas. Utwór ów znany jest pod polskim tytułem Cztery pory roku w Buenos Aires, tymczasem zawarte w oryginale hiszpańskie określenie porteño nasuwa interesujący kontekst: oznacza bowiem osobę zamieszkującą miasto portowe. Miastem takim jest właśnie Buenos lub… Wrocław. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Laureat Oscara, głośne premiery i najlepsze filmy sezonu. Program 15. Festiwalu Kamera Akcja

Cztery październikowe dni wypełnione po brzegi pokazami najciekawszych tytułów filmowych w Monopolis, Szkole Filmowej w Łodzi i Muzeum Kinem...

Popularne posty