Mocne kino z całego świata i kilkuset gości. Netia OFF CAMERA zawiera w sobie bogatą ofertę atrakcji, serwującą miłośnikom kina szereg propozycji, spośród których każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Oto 11 wydarzeń, które polecają organizatorzy.
1. Uroczyste otwarcie z filmem „Śmierć Stalina” - to przepełniona żartami i rewelacyjnymi dialogami produkcja wyreżyserowana przez Armando Innaucciego. Film rozbawi niejednego sceptyka do łez i podsyci apetyt na kolejne festiwalowe tytuły
2. AlVeRnia Planet – to miejsce, które ma zadatki, aby w przyszłości stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych centrów rozrywki. W ramach 11.Netia Off Camera odbędzie się specjalny pokaz filmu „Fit and Starts” w reżyserii Laury Terruso z festiwalowej sekcji „AMERYKAŃSCY NIEZALEŻNI”. Uczestników czeka również zwiedzanie wnętrz, które przenoszą każdego na plan thrillera science fiction.
3. Miasteczko Filmowe z Olivierem Janiakiem – to obowiązkowe miejsce dla kinomanów spragnionych atrakcji. Dwa razy dziennie (o godz. 12:00 i 16:00) Olivier Janiak będzie prowadził otwarte dla wszystkich rozmowy z festiwalowymi gośćmi. Znajdziecie tam również warsztaty filmowe, konkursy filmowe, dzięki którym m.in. będzie można wygrać bilety na festiwalowe seanse.
4. Filmowy #SEXED.PL – to wyjątkowe wydarzenie zainspirowane kampanią edukacyjną #SEXSED.PL, której inicjatorką jest Anja Rubik. Jego głównym celem jest edukacja w kwestii szeroko pojętej seksualności. Wizytówką przeglądu będzie pokaz filmu pt. „120 uderzeń serca” w reżyserii Robina Campillo, który trzy lata wcześniej, dzięki „Eastern Boys”, zdobył Krakowską Nagrodę Filmową w Konkursie Głównym „Wytyczanie drogi”. Francuski reżyser zabiera widza do Francji (do początku lat 90.), gdzie epidemia AIDS rozprzestrzeniała się w zatrważającym tempie, przy równoczesnym niemym przyzwoleniu władz i koncernów farmaceutycznym. Pokaz filmu będzie równocześnie okazją do spotkania Anji Rubik, która zapowie seans.
5. Kino na świeżym powietrzu – to propozycja dla tych, którym tradycyjne sale kinowe zdążyły się już znudzić. Do wyboru: Kino nad Wisłą, Kino na Placu Szczepańskim, Kino na Barce Dachowanie (czyli jedyne w swoim rodzaju projekcie filmów na dachach trzech krakowskich miejscach: hotelu Rubinstein, Herbewo - Zieleone Tarasy oraz kinie Panorama w Międzynarodowym Centrum Kultury.
6. Specjalny pokaz „Powiększenia” – w ramach tegorocznej sekcji „Zawód: Artysta” już 30 kwietnia publiczność zobaczy na wielkim ekranie film Michelangelo Antonioniego z 1966 roku, z Davidem Hemmingsem i Vanessą Redgrave w rolach głównych. Projekcja będzie szansą do uświadomienia sobie, jak wiele trudności niesie za sobą zawód fotografa oraz z jakimi problemami mierzą się wirtuozi tego medium.
7. Pro Industry – krakowskich uczestników czekają również wydarzenia branżowe. Podczas festiwalu dowiemy się m.in. jak osiągnąć oscarowy sukces. Okazją do zgłębienia tajników realizacji pełnometrażowej animacji „Twój Vincent” będzie spotkanie z udziałem producentów. Off Camera Pro Industry odbędzie się między 30 kwietnia a 2 maja.
8. Premiera „Prawdziwej historii” Romana Polańskiego – krakowscy kinomani będą mogli jako pierwsi w Polsce zobaczyć w towarzystwie reżysera jego najnowszy film. Laureat Oscara i autor takich hitów jak „Dziecko Rosemary” czy „Pianista” przeniósł na wielki ekran bestsellerową powieść Delphine de Vigan. W jej główne postaci wcieliły się: Emmanuelle Seigner i Eva Green. „Prawdziwa historia” to thriller psychologiczny opowiadający o rozwijającej się podejrzanej przyjaźni między sławną pisarką, a tajemniczą fanką skrywającą swoje prawdziwe, mroczne oblicze. Film zostanie wyświetlony 2 maja w kinie Kijów.Centrum.
9. Rola kobiet w polskich serialach, czyli serce Canal+ SerialCon – na miłośników seriali czeka coś specjalnego. Canal+SerialCon to nie tylko nocne maratony serialowe. To również okazja do śledzenia rozmaitych dyskusji prowadzonych wokół seriali. Nie zabraknie rozmów z aktorami, producentami i scenarzystami. O rolach pisanych dla kobiet w polskich serialach dyskutować będą: Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Popławska, Magdalena Boczarska i Marta Ścisłowicz. Spotkanie poprowadzi Alicja Myśliwiec
10. Jeremy Gara i Off Scena – dla fanów muzyki, którzy relaks znajdują w mocniejszych brzmieniach, proponujemy program poświęcony darmowym koncertom. Na krakowskiej scenie pojawi się m.in. perkusista jednego z najpopularniejszych i najbardziej znanych zespołów na świecie, Arcade Fire – Jeremy Gara. Artysta wystąpi z solowym elektronicznym projektem. Będzie to okazja do chwilowej ucieczki od codziennych trosk i zmartwień. I chociaż przyjemności się skończą, wrażenia i wspomnienia pozostaną na zawsze.
11. Konkurs Główny „Wytyczanie drogi” – międzynarodowy konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową to jedna z najważniejszych atrakcji festiwalu. Publiczność zobaczy debiuty oraz drugie filmy twórców z całego świata. Po raz pierwszy w historii 11.Netia OFF CAMERA w konkursie znalazły się dwa polskie tytuły.
Więcej informacji o programie 11.Netia OFF CAMERA znajdziecie na www.offcamera.pl
informacja prasowa
Tytuł bloga powstał z inspiracji prozą Brunona Schulza, w której wielokrotnie, w różnych kontekstach, pada to tajemniczo brzmiące słowo, znaczące o wiele więcej niż „składniki”, bo mające rangę metafory, symbolu… Kulturalne Ingrediencje nie jest blogiem monotematycznym, np. książkowym czy filmowym. Łączę w nim wszystkie moje pasje w jedną całość. Znajdują się tu teksty dotyczące literatury, filmu, muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto rozmowy z artystami i własne zapiski.To także moje archiwum.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
NFM I Rezonanse Sztuki XV - SOLO I W DUECIE l 15.11.2024–23.02.2025
29.listopada.2024 o godz. 17.30 w foyer NFM odbędzie się wernisaż wystawy Rezonanse Sztuki XV - SOLO I W DUECIE. Wielogłos Artystycznych Po...
Popularne posty
-
Był najchętniej cytowanym współczesnym poetą. A wers "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" znają chyba wszyscy. Kiedy 1...
-
Anioły na obrazach dawnych malarzy są piękne, dlatego często zapominamy, że są niematerialne i że ich piękno ma charakter duchowy. Sztuka pr...
-
Swoją przygodę z radiową twórczością Patrycji Gruszyńskiej-Ruman rozpoczęłam od reportażu poświęconego Emilowi Barchańskiemu, który zginął 3...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz