Odkryj z nami HollyŁódź. Ruszył nabór do nowego projektu! Odszukaj osoby, które zapisały się na kartach historii łódzkiej fabryki snów. Weź udział w warsztatach i naucz się realizacji historii mówionych w nowoczesnej formie.
W projekcie "HollyŁódź mówi" uczestnicy przygotowujący wideoreportaże dotyczące filmowej historii Łodzi mają za zadanie skupić się na mikrohistoriach i pokazać lokalną kulturę filmową jako zbiór historii prywatnych. Filmy powstałe w ramach projektu zostaną udostępnione w portalach społecznościowych oraz na stronie kameraakcja.com.pl. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić aplikację na stronie.
Do udziału w projekcie Hollyłódź mówi. Spotkania międzypokoleniowe organizatorzy zapraszają z jednej strony tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat filmowej historii miasta (zapisy tutaj), a z drugiej strony, tych którzy mogą podzielić się swoimi wspomnieniami o kinematografii w Łodzi (zapisy tutaj). Zderzenie pokoleń da okazję do odkrycia zapomnianych opowieści o łódzkim wkładzie w przemysł filmowy.
Rekrutacja trwa do 24 sierpnia!
Pierwszym krokiem ku temu będą warsztaty dla dokumentalistów (28 sierpnia i 12 września). Uczestnicy poznają zagadnienia reportażu społecznego, filmu dokumentalnego, prowadzenia wywiadów oraz historię Łodzi filmowej. Warsztaty odbędą się w dwóch turach i podzielone będą tematycznie. W części pierwszej pt. "Jak słuchać, by usłyszeć" (28 sierpnia) prowadzący będą udzielać wskazówek, jak znaleźć rozmówcę, przygotować się do wywiadu poprzez odpowiednią kwerendę czy prowadzić i rejestrować spotkania z darczyńcami wspomnień pod względem psychologicznym i technicznym. Druga część pt. "Ciekawość – 1-szy stopień do sukcesu" (12 września) to praktyczne ćwiczenia z zasad przeprowadzania wywiadów, opracowywania i wykorzystywania zebranych relacji poprzez naukę podstaw filmowania, kompozycji czy rejestracji dźwięku, tak aby były atrakcyjne dla odbiorcy.
Zapisz się do projektu jeśli chcesz podzielić się swoją historią
Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Mikrograntów 2018 przeprowadzonego przez Centrum Opus.
informacja prasowa
Tytuł bloga powstał z inspiracji prozą Brunona Schulza, w której wielokrotnie, w różnych kontekstach, pada to tajemniczo brzmiące słowo, znaczące o wiele więcej niż „składniki”, bo mające rangę metafory, symbolu… Kulturalne Ingrediencje nie jest blogiem monotematycznym, np. książkowym czy filmowym. Łączę w nim wszystkie moje pasje w jedną całość. Znajdują się tu teksty dotyczące literatury, filmu, muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto rozmowy z artystami i własne zapiski.To także moje archiwum.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Wydarzenia w Muzeum Narodowym i oddziałach 22-24.11.2024
Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza w nadchodzący weekend na dwa wykłady – dra Dariusz Galewskiego o sztuce bizantyjskiej (w ramach cyklu ...
Popularne posty
-
Był najchętniej cytowanym współczesnym poetą. A wers "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" znają chyba wszyscy. Kiedy 1...
-
Anioły na obrazach dawnych malarzy są piękne, dlatego często zapominamy, że są niematerialne i że ich piękno ma charakter duchowy. Sztuka pr...
-
Swoją przygodę z radiową twórczością Patrycji Gruszyńskiej-Ruman rozpoczęłam od reportażu poświęconego Emilowi Barchańskiemu, który zginął 3...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz