Wrocław średniowieczny, warsztaty polsko-norweskie, nowy podcast i spektakl Studia Kokyu – zapraszamy na najbliższe wydarzenia do Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Spotkajmy się w mieście! | Wrocław średniowieczny
Lutowe wydarzenia cyklu “Spotkajmy się w mieście!” poświęcimy Wrocławiowi w czasach średniowiecza. Podczas wykładu poznamy historię opactwa benedyktyńskiego na Ołbinie, a następnie wybierzemy się na spacer po jednym z najpiękniejszych zabytków architektury średniowiecza – zespole klasztornym i kościele św. Bernardyna, obecnie siedzibie Muzeum Architektury we Wrocławiu.
12 lutego, godzina 12.00 – wykład “Opactwo na Ołbinie – wrocławski jednorożec?”
Prowadzenie: dr Agnieszka Patała
Czas trwania: ok. 90 minut
14 lutego, godzina 12.00 – oprowadzanie po zespole klasztornym i kościele sw. Bernardyna (siedziba Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 7)
Prowadzenie: Michał Chadera
Czas trwania: ok. 90 minut
Na oba wydarzenia wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać!
Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości | warsztaty
W ramach projektu realizowanego z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w dniach 3-7 marca 2025 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Osoby zakwalifikowane do warsztatów będą miały okazję współtworzyć projekt schronienia z materiałów pozyskanych z rozbiórki Votum Aleksa.
Program obejmuje również:
– wycieczkę do Karpacza
– sesje seminaryjne z udziałem prelegentów i prelegentek, w tym Michała Sikorskiego (TŁO), Marty i Lecha Rowińskich (beton.) oraz Bente Aass Solbakken (Muzeum Narodowe w Oslo – Nasjonalmuseet).
Zapewniamy pokrycie kosztów podróży, noclegów oraz wyżywienia.
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: zapisy@ma.wroc.pl do 9 lutego. Do zgłoszenia należy dołączyć krótki biogram oraz przykład projektu konstrukcji drewnianej z własnego portfolio.
Cyfrowe bliźniaki – nowy podcast #Architektura_na_Głos
W tym odcinku cyklu podcastów “Architektura na głos” zanurzymy się w świat fotogrametrii – technologii, która rewolucjonizuje sposób dokumentowania i prezentowania architektury oraz dziedzictwa kulturowego. Dowiecie się, jak powstają modele fotogrametryczne, jakie trudności można napotkać na tej drodze i od czego zacząć swoją przygodę z tą technologią. Zastanowimy się również, jak fotogrametria ułatwia odbiór architektury, czyniąc ją bardziej dostępną dla każdego.
W podcaście udział wzięli: dr Michał Duda, dyrektor MA, oraz fotograf Jakub Certowicz
Podcast prowadził i realizował: Janusz Magoński
Trinity – The Letter: nowe działanie Studia Kokyu
Najnowszy spektakl Studia, zatytułowany „Trinity – The Letter”, stanowi rozwinięcie tej idei i jest kolejnym krokiem ku zbudowaniu struktury performatywnej, która z jednej strony może być oglądana i postrzegana jak spektakl teatralny, a z drugiej – dzięki swej prostocie – zapewnia działającym wolność od architektury i skomplikowanej techniki scenicznej.
Na „Trinity – The Letter” zapraszamy do Muzeum Architektury we Wrocławiu już w najbliższy piątek, 7 lutego, oraz w ostatni piątek miesiąca – 28 lutego.
Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz