9 wystaw i ponad 40 wydarzeń. To czeka Wrocławian podczas 8. edycji TIFF Festival,
który startuje już 6 września o godz. 19.00.
TIFF Festival co roku zmienia swoją formułę, co koresponduje z założeniem postrzegania fotografii jako medium istniejącego w różnych kontekstach. Tegorocznym hasłem jest “Współpraca”. Organizatorzy zaprosili więc szereg kuratorów zewnętrznych, ale również swoich partnerów z galerii, aby wspólnie odpowiedzieć na pytania: Jak zmieniają się formy współpracy na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami?
TIFF Festival będzie trwał od 6 do 16 września. W harmonogramie możemy znaleźć nie tylko wystawy, ale też warsztaty, dyskusje, debaty, koncerty, a także wygodną, pełną zieleni, przestrzeń do relaksu czy Bal Fotobukowca. Jak zatem może wyglądać jeden z dni na tym wrocławskim festiwalu fotografii?
Wszystkie wystawy, a jest ich aż 9 w tym roku, udostępniane są w dniu otwarcia festiwalu. Program Główny to 3 ekspozycje: Jak odmawiać w galerii SiC! BWA Wrocław, Praktyka okupacji dzieła w MWW oraz TIFF Plays Pokemon w IP Studio. Pierwsza z nich skupia się na sytuacji, gdy rezygnujemy ze współpracy. Ukazuje powody takich decyzji, a także konsekwencje, W Muzeum Współczesnym Wrocław możemy wejść w specjalnie przygotowaną przestrzeń, która jest kapsułą przyszłości. Odkryjemy, że kiedyś miało tam miejsce dochodzenie, które miało na celu ustalenie prawdziwego autorstwa prac znajdujących się w kolekcji muzeum. Innego spojrzenia na zagadnienie kolektywnego działania na rzecz wspólnego dzieła, doświadczymy na wystawie z Pokemonem w tytule. Tam kurator przygląda się sytuacji, w którym artyści czerpią garściami z publicznie dostępnych zasobów, często wikłając w swoją twórczość setki nieświadomych tego faktu osób. Warto też przyjrzeć się młodym laureatom konkursu TIFF Open. Z ponad 250 osób jury wybrało cztery artystki - Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas i Patrycja Wojtas - których pracuje zobaczymy w następujących wrocławskich galeriach: Tętno, U Agatki, Entropia i Arttrakt.
Tiff Daily nieregularny codziennik festiwalowy to wyjątkowy projekt, który jest rozwijany przez wolontariuszy w kooperacyjnej przestrzeni Festival Lab w galerii Studio BWA Wrocław. W trakcie 10 dni festiwalu ukaże się aż 4 numery zinu. Jeśli zrobisz zdjęcie na Festiwalu, dodaj je na swojego Facebooka czy Instagrama z hashtagiem #tiffdaily. W ten sposób redakcja codziennika wykorzystuje do materiałów gazety, których premiery odbędą się 6.09, 7.09, 8.09 i 15.09.
"Co z tą współpracą?" - jeśli po skorzystaniu ze wszystkich atrakcji pozostaniecie z tym pytaniem, to koniecznie zajrzyjcie 9 września do Centrum Festiwalowego znadującego się w Recepcji na Ruskiej 46. Tam porozmawiamy, czym jest współpraca, czy rzeczywiście przynosi same korzyści i kiedy warto ze sobą współdziałać. To będą jedne z wielu pytań, które sobie zadamy podczas tej, jak i innych spotkań i dyskusji.
Zapraszamy do współpracy i wspólnego spędzenia czasu podczas TIFF Festival 2018.
Pełny harmonogram TIFF Festival na stronie organizatorów tutaj.
Tytuł bloga powstał z inspiracji prozą Brunona Schulza, w której wielokrotnie, w różnych kontekstach, pada to tajemniczo brzmiące słowo, znaczące o wiele więcej niż „składniki”, bo mające rangę metafory, symbolu… Kulturalne Ingrediencje nie jest blogiem monotematycznym, np. książkowym czy filmowym. Łączę w nim wszystkie moje pasje w jedną całość. Znajdują się tu teksty dotyczące literatury, filmu, muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto rozmowy z artystami i własne zapiski.To także moje archiwum.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Powrót Orfeusza - koncert pamięci Andrzeja Markowskiego w setną rocznicę urodzin w NFM /zapowiedź/
29 listopada o 19.00 Narodowe Forum Muzyki zaprasza na koncert NFM Filharmonii Wrocławskiej pod batutą maestra Jacka Kaspszyka, poświęcony p...
Popularne posty
-
Był najchętniej cytowanym współczesnym poetą. A wers "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" znają chyba wszyscy. Kiedy 1...
-
Anioły na obrazach dawnych malarzy są piękne, dlatego często zapominamy, że są niematerialne i że ich piękno ma charakter duchowy. Sztuka pr...
-
Swoją przygodę z radiową twórczością Patrycji Gruszyńskiej-Ruman rozpoczęłam od reportażu poświęconego Emilowi Barchańskiemu, który zginął 3...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz