Warszawa jest miastem o bogatej historii, charakterystycznej architekturze i różnorodnej strukturze społecznej. Stanowi niewyczerpane źródło inspiracji, które wykorzystają uczestnicy warsztatów. W ramach projektu powstaną krótkie formy filmowe, osadzone w przestrzeni stolicy, poruszające aktualne tematy dotyczące młodych ludzi. Filmy oparte o autorskie pomysły uczestników będą głosem młodego pokolenia, traktującym o sprawach istotnych dla wchodzących w dorosłe życie mieszkańców stolicy.
Program projektu obejmuje weekendowy cykl wykładowo-warsztatowy, podczas którego uczestnicy przejdą kompleksową ścieżkę od pomysłu do premiery, poznając poszczególne profesje filmowe. Młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu tworzenia scenariusza, reżyserii, aktorstwa, organizacji produkcji filmowej i postprodukcji materiałów audiowizualnych. To wyjątkowa szansa na poznanie całego procesu powstawania filmu i zasmakowanie twórczej atmosfery panującej w profesjonalnej ekipie filmowej.
Masterclass, fot. T. Pyrak |
Warsztaty będą odbywać się w przestrzeniach pracowni edukacji kulturalnej pod nazwą "Pracownia A35", zlokalizowanej w siedzibie FILMFORUM na warszawskim Muranowie. Realizacja zdjęć do filmów zostanie przeprowadzona w przestrzeni miejskiej stolicy. Program szkoleniowy będzie trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca 2019 r. i zakończy się finałowym pokazem filmów warsztatowych w sercu Warszawy - Pałacu Kultury i Nauki – w kinie KINOTEKA.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 5 kwietnia 2019 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie https://a35.pl/masterclass-formularz-zgloszeniowy/, wraz z pomysłem na scenariusz krótkiego filmu osadzonego w przestrzeni stolicy. Program skierowany jest do mieszkańców Warszawy w wieku od 16 do 21 lat.
Masterclass, fot. T. Pyrak |
Projekt MASTERCLASS – Szkoła Filmowania jest wspólnym przedsięwzięciem FILMFORUM i warszawskich szkół ponadpodstawowych, w tym VII LO im. Juliusza Słowackiego, w którym na jesieni odbyły się już spotkania mistrzowskie z profesjonalistami poszczególnych profesji filmowych. Wykłady dla ponad 200-osobowej widowni poprowadzili m.in. Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych), Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).
informacja prasowa
Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.
OdpowiedzUsuń