Wykład o burzliwej historii kwater witrażowych z herbami patrycjuszy wrocławskich, warsztaty dla rodziców i dzieci w Pawilonie Czterech Kopuł - oto wydarzenia, z których warto skorzystać podczas najbliższego weekendu.
Katarzyna Aleksandryjska, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, fot. Barbara Lekarczyk-Cisek |
Witraże z kościoła św. Krzysztofa we Wrocławiu. Historia, nowa aranżacja
28.08, g. 12:00
Wykład online Elżbiety Gajewskiej-Prorok w ramach cyklu „Piękne i użyteczne”
Późnorenesansowe kwatery witrażowe z herbami patrycjuszy wrocławskich miały burzliwą historię i dziś jest z nimi związanych wciąż wiele pytań. Do którego z kościołów wrocławskich były fundowane w końcu XVI stulecia i czyje herby na nich przedstawiono? W jakiej technice były wykonane? Kto podpisał się na starych witrażach w XVIII i XIX wieku?
Wykład będzie okazją do przybliżenia tych zagadnień, a także opowieścią o mozolnym procesie wykonywania kopii witraży herbowych oraz o historii i ikonografii nowych witraży i przeszkleń witrażowych w kościele pw. św. Krzysztofa we Wrocławiu.
Bezpłatne spotkanie online transmitowane będzie na profilu FB Muzeum Narodowego we Wrocławiu:
https://www.facebook.com/Muzeum.Narodowe.Wroclaw/
Pod kopułą pana Poelziga
29.08, g. 11:00
Rodzinne warsztaty Mai Kwiecińskiej dla rodziców i dzieci w wieku do lat 3, w ramach cyklu „#muzealniaki_pod_kopułą”
Pawilon Czterech Kopuł zbudowano już ponad sto lat temu. Wspólnie wyruszymy w podróż przez jego historię. Kto go zaprojektował i w jakim celu? Czy ten monumentalny obiekt jest ważnym dziełem architektury? A na koniec sprawdzimy, czy maluchy znają te same prawa fizyki, które muszą respektować wielcy architekci.
Kameralne spotkanie dla maks. 15 osób (z zachowaniem reżimu sanitarnego) w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki współczesnej.
Wydarzenie płatne – bilety w cenie 3 zł do nabycia w kasie muzeum.
Zapisy: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 8
Raz, dwa, trzy… Cztery kopuły!
29.08, g. 13:00
Rodzinne warsztaty Mai Kwiecińskiej dla rodziców i dzieci w wieku 3–5 lat, w ramach cyklu „Sztuczki w Pawilonie”
Jaki kształt ma kopuła? Czy potrafisz policzyć kopuły Pawilonu? Na zajęciach dowiemy się, dlaczego budynek naszego muzeum jest taki ciekawy, a potem sami zmierzymy się z architekturą i zbudujemy własny pawilon!
Kameralne spotkanie dla maks. 15 osób (z zachowaniem reżimu sanitarnego) w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.
Wydarzenie płatne – bilety w cenie 3 zł do nabycia w kasie muzeum.
Zapisy: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 81.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz