Jak co roku, Kraków Miasto Literatury UNESCO włącza się w międzynarodowe obchody Światowego Dnia Poezji. 21 marca miasto – na co dzień i tak pełne poezji – zamieni się w jej prawdziwą stolicę.
Zaczynamy już od 16.00 spacerem szlakiem Wisławy Szymborskiej. Oprócz wierszy najsłynniejszej polskiej poetki nie zabraknie też szkolnych faktów i soczystych anegdot. Chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Miejsc ubywa, więc nie warto zwlekać!
Wieczorem zapraszamy na wyjątkowy slam poetycki, będący jednocześnie krakowskimi eliminacjami do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność, która może do woli hałasować, by wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. To jest właśnie slam poetycki – kawiarniano-klubowa forma pojedynków słownych. Zwycięzca jest tylko jeden. Start o 20.00 w Kolanku No. 6.
Poza tym pamiętajcie, żeby tego dnia mieć oczy i uszy szeroko otwarte – pojawi się kilka poetyckich newsów!
Poetycką atmosferę utrzymamy do soboty. 23 marca o 17.30 wraz z Fundacją KONTENT zapraszamy do DeRevolutionibus Books&Cafe na spotkanie z poetką i diagnostką laboratoryjną, Anną Adamowicz, poświęcone jej tomowi "Animalia".
Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. celem wspierania różnorodności językowej poprzez twórczość poetycką i promowania literatury małych języków. Krakowskie wydarzenia stanowią część międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Poezji przez Miasta Literatury UNESCO.
informacja prasowa
Tytuł bloga powstał z inspiracji prozą Brunona Schulza, w której wielokrotnie, w różnych kontekstach, pada to tajemniczo brzmiące słowo, znaczące o wiele więcej niż „składniki”, bo mające rangę metafory, symbolu… Kulturalne Ingrediencje nie jest blogiem monotematycznym, np. książkowym czy filmowym. Łączę w nim wszystkie moje pasje w jedną całość. Znajdują się tu teksty dotyczące literatury, filmu, muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto rozmowy z artystami i własne zapiski.To także moje archiwum.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Mariusz Mikołajek o sztuce jako o zastępczym obszarze łaski /wywiad/
Ubecja "aresztowała" jego prace dyplomowe, a tworzenie w trudnych czasach stanu wojennego stało się drogą do wiary. Swoje projekty...
Popularne posty
-
Był najchętniej cytowanym współczesnym poetą. A wers "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" znają chyba wszyscy. Kiedy 1...
-
Anioły na obrazach dawnych malarzy są piękne, dlatego często zapominamy, że są niematerialne i że ich piękno ma charakter duchowy. Sztuka pr...
-
Swoją przygodę z radiową twórczością Patrycji Gruszyńskiej-Ruman rozpoczęłam od reportażu poświęconego Emilowi Barchańskiemu, który zginął 3...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz