Ingmar Bergman /prasowe/ |
Zrekonstruowany Bergman i Bergman nieznany
W programie przeglądu znajdą się zrekonstruowane cyfrowo filmy: Wakacje z Moniką(1953), Tam, gdzie rosną poziomki (1957), Siódma pieczęć (1957), Persona (1966), Jajo węża (1977), Jesienna sonata (1978), Fanny i Aleksander (1982) oraz Sarabanda (2003). W ramach przeglądu zostaną zaprezentowane również najnowsze, niepokazywane jeszcze w Polsce, filmy dokumentalne poświęcone życiu i twórczości reżysera oraz współczesne filmy inspirowane kinem szwedzkiego mistrza (szczegóły wkrótce).
Siódma pieczęć |
Interaktywna instalacja: unikatowe clipy, materiały z planów zdjęciowych, fragmenty filmów
Podczas festiwalu w Kinie Nowe Horyzonty pojawią się ekrany z interaktywną instalacją Ingmar Bergman 100 autorstwa Annmari Kastrup i Andersa Rabeniusa. Widzowie będą mogli obejrzeć 32 unikatowe klipy, między innymi fragmenty filmów, wywiady, materiały z planów zdjęciowych, cytaty z książek i artykułów. Autorzy instalacji zapowiadają, że będzie ona jednocześnie poważna i żartobliwa oraz odsłoni nieznaną twarz reżysera.
Wystawa W stylu Bergmana: kino, moda, sztuka
Wydarzeniem festiwalu będzie wystawa W stylu Bergmana: kino, moda, sztuka, która skoncentruje się na czterech filmach reżysera: Siódma pieczęć, Persona, Sceny z życia małżeńskiego oraz Fanny i Aleksander oraz wpływie, jaki Bergman miał na współczesną modę i sztukę. Ten ikoniczny twórca, mimo że sam nigdy nie interesował się modą i ubierał w prosty sposób, stał się inspiracją dla wielu projektantów w Szwecji. Wystawa będzie zawierać liczne fotografie, fragmenty filmów, fotosy, plakaty, litografie oraz ubrania inspirowane kinem Bergmana.
Partnerami projektu Bergman100 we Wrocławiu są Ambasada Szwecji w Warszawie, Instytut Szwedzki oraz Szwedzki Instytut Filmowy.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz