piątek, 26 kwietnia 2019

Co usłyszymy i posmakujemy na 11. Leo Festiwal?

Od 30 maja do 2 czerwca potrwa 11. Leo Festiwal. "Sztuka zależy od komunikacji" - twierdzi dyrektor artystyczny Ernst Kovacic. Można będzie gościć muzyków w prywatnych mieszkaniach, spontanicznie wybrać utwór, którego zapragniemy posłuchać, kupić obraz namalowany podczas koncertu, a także odkryć związki muzyki i ... gotowania.




Nadchodzącą edycję Leo Festiwalu 2019 cechuje duża różnorodność tematyczna. Oczywiście jak zwykle staramy się budować mosty między muzyką i innymi dziedzinami sztuki, a także różnymi grupami społecznymi. Staramy się także zdobywać nowe obszary, stymulując i wzmacniając owocną wymianę energii między muzykami a słuchaczami. Sztuka zależy od komunikacji.

Ernst Kovacic, fot. Łukasz Rajchert

Koncert "Gościmy Leo" wprowadza muzykę do mieszkań prywatnych. W ramach tej inicjatywy melomani mają możliwość zaprosić do własnego domu zespół uformowany z członków NFM Orkiestry Leopoldinum. Dzięki temu mogą zaoferować swoim przyjaciołom i gościom wysłuchanie w domowym zaciszu znakomitego koncertu muzyki kameralnej wykonywanej przez ansamble, w którego w składzie gra od dwóch do pięciu muzyków. To wspaniałe doświadczenie intymności!

W programie "Wybierz i słuchaj" oferujemy publiczności bogatą i barwną listę kompozycji. Podczas wieczoru słuchacze będą mogą spontanicznie wybrać, co chcą usłyszeć. Wskazane utwory zostaną zaprezentowane przez NFM Orkiestrę Leopoldinum.

Ernst Kovacic, fot. Łukasz Rajchert

W projekcie "Muzyka i malarstwo" mistrzowie pędzla przełożą energię muzyki wykonywanej na żywo na swój język – będą spontanicznie malować podczas koncertu! W pewnym sensie nawiążemy w ten sposób do action painting z lat 50. XX w. Pamiętacie Jacksona Pollocka? Po koncercie będzie można wziąć udział w aukcji i kupić jeden z obrazów namalowanych „na żywo”.

Na zakończenie festiwalu czeka nas prawdziwy rarytas – koncert "Dźwięki i smaki". NFM Orkiestra Leopoldinum wraz z Robertem Makłowiczem zaproponują świetny program muzyczny w połączeniu ze sztuką gotowania. Będzie to prawdziwa symfonia wspaniałych dźwięków oraz intrygujących smaków i aromatów. W menu prawdopodobnie znajdzie się danie tournedos Rossini, a także wiele smakowitych utworów, takich jak m.in. Tafelmusik Georga Philippa Telemanna i La revue de cuisine Bohuslava Martinů!

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aśki Borof (nie)codziennik /relacja z wystawy " "Aśka Borof. Powszednie misterium"/

Od 27 kwietnia we wrocławskim Muzeum Etnograficznym można oglądać absolutnie unikalną wystawę prac Aśki Borof – artystki, która opisuje świa...

Popularne posty