![]() |
Monika Rostecka, fot. Tomasz Pastyrczyk |
Celem zajęć jest poszerzenie możliwości odczuwania swojego ciała, sposobu postrzegania zjawisk, komunikacji ze światem materii ożywionej i nieożywionej.
W trakcie warsztatów wykorzystane zostaną m.in. elementy techniki pantomimy i tańca współczesnego. Uczestnicy zajęć będą odkrywali zarówno zasady kompozycji choreograficznej, jak i podejmą się prób budowania postaci w teatrze ruchu. W pracy korzystać będziemy z techniki oddychania metodą Strelnikovej.
Działania podjęte podczas warsztatów „Ożywić nieożywione” będą zmierzały do pokazu powarsztatowego, którego osią dramaturgiczną będą ludzkie relacje i wpływ, jaki mogą na nie wywierać przedmiotów codziennego użytku – świadkowie naszych doświadczeń i emocji. Przyjrzymy się temu, czy przedmioty, z którymi jesteśmy blisko i do których jesteśmy przywiązani, wpływają na ludzi, czy tylko ludzie wpływają na nie.
Warsztaty odbywać się będą w: poniedziałki i czwartki, w godz. 17:00-19:00 w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16).
Informacje i zapisy: pio.soroka@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce "Edukacja".
Warsztaty w Grupie Otwartej są częścią projektu edukacyjnego WTP Akcja: EDUKACJA i adresowane są do młodzieży, dorosłych i seniorów. Autorski program zajęć, opracowany przez pedagogów i aktorów wrocławskiej Pantomimy, daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy, w tym szczególnie pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. W programie warsztatów znajdują się zarówno zajęcia z techniki, podczas których uczestnicy poznają elementarne zasady pantomimy (m.in. kontrapunkt, tok, iluzję czy identyfikację), jak i zajęcia aktorskie skupiające się na indywidualnej i zespołowej pracy nad scenami i etiudami.
Warsztaty odbywają się w miesięcznych i dwumiesięcznych blokach. Pod opieką reżyserską zespołu aktorskiego WTP grupa ma za zadanie przygotować pokaz powarsztatowy lub przedstawienie teatralne.
Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu UMWD.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz