Zlokalizowana przy ul. Świdnickiej 8b Barbara już od prawie miesiąca jest zamknięta dla odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że spotkanie się jest niemożliwe – dzięki współpracy z PIK Wrocław oraz Visualdot.pl dotychczasowy program ma swoją internetową kontynuację! Spotkania, które odbywały się w ramach działań kulturalnych Barbary przybrały nową formułę: nagrań wideo i transmisji na żywo, które dostępne są na facebookowym profilu Barbary (fb.com/barbarakultura).
O gastronomii, muzyce i kwiatach
W sobotę (18 kwietnia o godz. 17:00) odbędzie się pierwsza internetowa odsłona Kuchni dla opornych – cyklicznych spotkań i rozmów wokół jedzenia. Tym razem gośćmi Agnieszki Szydziak (Still Hungry, Have a Bite Wrocław) będą trzej przedstawiciele wrocławskiej gastronomii: Jakub Boski, właściciel Sushi Corner, NABE i Zbawcy Win, Filip Kucharczyk, barista i roaster, właściciel Cafe Targowa i Figa Coffee oraz Piotr Jurgielewicz, właściciel Motylej Nogi, Rejs PUBu, NieInnej i mobilnego Chlebusika. Czwórka ekspertów, na żywo porozmawia o zmianach, jakie zaszły w codzienności kultury kulinarnej, która to jako jedna z pierwszych z sektora usług została objęta najsurowszym rozporządzeniem Premiera RP. Wspólnie postarają się także poszukać odpowiedzi na pytanie: co dalej z gastronomią?
Trzy dni później (21 kwietnia o godz. 18:00) gościem kolejnej odsłony Dogrywek będzie zespół Bluszcz. Wrocławski duet, świeżo po wydaniu covera Maanamu „Wyjątkowo zimny maj”, opowie o swoich muzycznych inspiracjach, ulubionych utworach z dzieciństwa i muzyce, która obecnie towarzyszy im w trakcie przymusowego siedzenia w domu. Rozmowę na żywo poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.
Z kolei 23 kwietnia o godz. 17:00 z kamerą odwiedzić będzie można domową dżunglę Filipa Marka, prowadzącego cykl Akademia Miejskiego Ogrodnika. Pan Kwiaciarz w czwartkowe popołudnie zaprosi na „Kwiatowy koktajl” czyli wideoprezentację różnych przepisów na udaną pielęgnację domowych roślin. Pan Kwiaciarz zaserwuje też porcję informacji o tym, jak skutecznie podlewać swoich zielonych pupili, tak, by na drugi dzień nie mieć kaca… moralnego!
Przygoda z książką i podróż do wyśnionego miasta
Już wkrótce widzowie Barbary będą mieli także okazję na spotkanie się z Katarzyną Bury, twórczynią cyklu Tektura i papier. Podczas drugiego odcinka wideocyklu przedstawi ona wyjątkowe propozycje książkowe dla dzieci, a także weźmie na warsztat alfabety i litery oraz prastary, nierozwiązany dotąd problem: jak naprawdę wyglądał Czerwony Kapturek? Premiera materiału zaplanowana jest na sobotę 25 kwietnia.
Ostatni dzień miesiąca będzie też szansą na oderwanie się na chwilę od rzeczywistości. Podczas drugiego wirtualnego spotkania Akademii Miejskiej (30 kwietnia o godz. 18:00) Joanna Panciuchin wraz z Michałem Dudą z Muzeum Architektury zastanowią się jak tworzy się miasto z fantazji. Widzowie posłuchają o fantastycznych i czasem szalonych wizjach perfekcyjnych metropolii, wspólnie poszukają też odpowiedzi na to, w jaki sposób powinno wyglądać miasto idealne na czas pandemii.
Szczegóły wszystkich spotkań i relacje na żywo dostępne są na facebookowym profilu Barbary: facebook.com/barbarakultura
HARMONOGRAM:
18.04, 17:00 | Kuchnia dla opornych: „Co dalej z gastronomią?” | LIVE
Agnieszka Szydziak rozmawia z przedstawicielami wrocławskiej gastronomii
21.04, 18:00 | Dogrywki: Bluszcz | LIVE
Maciek Przestalski rozmawia z muzykami
23.04 , 17:00 | Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Kwiatowy koktajl” | LIVE
Filip Marek pokazuje, jak pielęgnować rośliny domowe
25.04, 11:00 | Tektura i papier: „Od czego zacząć”?
odcinek 2: Kasia Bury przedstawia wyjątkowe propozycje książkowe dla dzieci
30.04, 18:00 | Akademia Miejska: „Jak tworzy się miasto… z fantazji?” | LIVE
Joanna Panciuchin rozmawia z Michałem Dudą z Muzeum Architektury
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz