czwartek, 25 czerwca 2020

Już w lipcu 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY

10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY odbędzie się w tym roku w dniach 23-26 lipca 2020. Obok działań na miejscu Festiwal Konteksty w Sokołowsku odbywać się będzie w sieci, na platformie online oraz na Facebooku. 



W czasie trwania festiwalu wszystkie wydarzenia będą dostępne w postaci transmisji wideo. W programie znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania i filmy – unikalne wydarzenia, w których będzie można uczestniczyć tylko w ramach festiwalu. Wybrane i możliwe prace zostaną zrealizowane przez artystki i artystów w Sokołowsku, na miejscu. Będzie je można oglądać poprzez streaming na stronie.

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w tym roku prowadzona będzie dwutorowo.

Hasłem jednej z linii kuratorskich jest SAMOTNOŚĆ: jako ostateczna kondycja ludzka; dobrowolna i narzucona emigracja wewnętrzna; współodczuwanie istnienia jako remedium na wyobcowanie. Kuratorką tej sekcji jest Małgorzata Sady.

Linia programowa powstałej w tym roku Nowej Sekcji Kuratorskiej zakłada odniesienie się do wątków azylu, schronienia i relacji z innymi ludźmi w naturze, z dala od cywilizacji. Zaproszeni do projektu "Choreografie terenowe" artyści i artystki działają w polu sztuk performatywnych poszerzonych o różne elementy, które w ostatnich latach w znaczny sposób zmieniły praktyki artystyczne, zahaczając o pole teatru, choreografii i innych dziedzin. "Choreografie terenowe" mają wyróżnić te nowe praktyki poprzez udział artystek i artystów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do tej zmiany. Autorkami sekcji są Marta Czyż, Julia Wielgus oraz Joanna Zielińska.

Wydarzeniem specjalnym w Sokołowsku będzie wystawa Bożenny BiskupskiejOd materii do materii” obejmująca prace z 1984-2020 - rzeźby, instalacje malarstwo i projekcje filmowe.

Sekcja „Samotność” - artyści i artystki


fot. Bożenny Biskupskiej 


Adina Bar-On, Daniel Bird, Karolina Breguła, Benjamin Cook/ LUX, Darek Fodczuk, Izabela Gustowska* (we współpracy: Mateusz Bratkowski, Ziemowit Dąbrowski, Mieszko Dobek, Amanda Dróżdż, Barbara Gryczan, Izabella Gustowska, Dominika Hoyle, Ewa Jastrząb, Agata Kneć, Wiktor Krajcer, Lena Lubińska, Anna Niestatek, Alicja Nowicka, Joanna Pietrowicz, Kaja Róg ,Lidia Stachowska, Katarzyna Suberlak, Martyna Tokarska, Weronika Witkowska, Izabela Sitarska, Magdalena Żołędź), Alicja Jodko/Mariusz Jodko, Yola Kudela, Ema Kugler, Katya Libkin, Alastair MacLennan, Jörg Piringer, Lawinia Rate, Józef Robakowski, Nigel Rolfe, Adéla Součková, Mischa Twitchin, Louisiana Chanel, Ewa Zarzycka, Andrea Luka Zimmerman

Sekcja „Choreografie terenowe” - artyści i artystki


fot. Bożenny Biskupskiej 

Dobrawa Borkała, BWA Sokołowsko (Jan Wolski, Konrad Żukowski), Sebastian Cichocki, Galeria Komputer, David Horvitz, Dafna Maimon i Ethan Haynes, KEM, Joachim Koester, Honorata Martin, Open Group (Yuriy Biley, Pavlo Kovach, Anton Varga), Michał Szota, Urszula Zajączkowska
Partner sekcji: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Platforma online: http://konteksty.live
Facebook: facebook.com/konteksty.sokolowsko

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.

Partnerzy Festiwalu:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Austriackie Forum Kultury

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szkicownik Stanisława Witkiewicza zabytkiem miesiąca w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zabytkiem miesiąca w maju jest Szkicownik Stanisława Witkiewicza, Obiekt do końca miesiąca można oglądać w białostockim Ratuszu.  Z tych pra...

Popularne posty