„Kunstkamera” i „Pogłosy” to nowe audycje Programu 2 Polskiego Radia. Na antenie pojawią się także przeglądy prasy zagranicznej – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Premierowe wydanie audycji poświęconej sztuce 7 kwietnia o godz. 14.45, a „Pogłosów” 8 kwietnia o godz. 19.00.
„Kunstkamera” to nowa audycja Aleksandry Łapkiewicz. Emitowana będzie na antenie radiowej Dwójki w niedziele o godz. 14.45. Dzieła sztuki wizualnej w radiu stają się opowieścią, a zamknięte w nich historie pozwalają podróżować w przestrzeni i przenieść słuchaczy w inny czas. - Odwiedzimy najciekawsze polskie kolekcje w poszukiwaniu przedmiotów, które kryją naszą przeszłość i próbują zapisać współczesność. Opowiemy o obiektach sprzed wielu wieków i tych tworzonych współcześnie. W naszej „Kunstkamerze” znajdą się zarówno najcenniejsze rzeźby, obrazy, druki czy dzieła sztuki rzemieślniczej, jak i pieczołowicie przechowywane kurioza. Zmieszczą się tam współczesne instalacje, iluminowane rękopisy, zastawy stołowe i meble. Broń, obiekty kultu i pożądania. Tak gromadzona dwójkowa kolekcja sztuki pozwoli nam na swobodę i będzie otwarta również na propozycje słuchaczy. Będziemy wspólnie zapełniać naszą kunstkamerę i szukać przedmiotów, których historie warto opowiedzieć – zapowiada prowadząca audycję, Aleksandra Łapkiewicz.
Od 8 kwietnia, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00 Program 2 Polskiego Radia zaprasza na „Przeglądy prasy zagranicznej”, w których usłyszeć będzie można o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na świecie. W roli komentatorów: Monika Pilch - w poniedziałki i czwartki, Kamil Zalewski – we wtorki (prasa krajów bałtyckich), Mariana Kril – w środy (prasa ukraińska) oraz Tomasz Sajewicz – w piątki (prasa Azji Południowo-Wschodniej).
Od 8 kwietnia w Programie 2 Polskiego Radia pojawią się „Pogłosy” - krótki magazyn przedstawiający najistotniejsze słowa gości, które danego dnia padły na antenie. Emisja od poniedziałku do piątku o 19:00. Autorem audycji będzie Marcin Pesta. - Siłą, a zarazem przekleństwem radia jest jego ścisły związek z teraźniejszością. Słowa, które padają na antenie – nawet te najważniejsze – ulatują. Postanowiliśmy więc dać im drugie życie, wskazując zarazem wypowiedzi, które z naszej perspektywy godne są odnotowania – dodaje Michał Nowak – sekretarz radiowej Dwójki.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz