Zaplanuj swój festiwal!
Z początkiem października organizatorzy oddali do dyspozycji kinomanów kompletny, szczegółowy harmonogram 9. FKA. "The World is Yours" czy "Dogman"? "Climax" czy "Tajemnice Silver Lake"? "Monument", a może jednak "Dom przy autostradzie"? Festiwalowe wybory, zwłaszcza kiedy program jest tak bogaty, nie zawsze są łatwe i przyjemne, dlatego dobrze, że na zastanowienie się zostało jeszcze trochę czasu. Jedynymi wydarzeniami, które nie pokrywają się w harmonogramie z innymi, są priorytetowe dla Kamery Akcji panele dyskusyjne z udziałem największych specjalistów branży filmowej. Harmonogram festiwalu jest dostępny w tym miejscu.
Ruszyły zapisy na warsztaty
Organizatorzy zapraszają festiwalowiczów do udziału w rekordowej liczbie 30 wydarzeń z udziałem gości. W 4 festiwalowe dni będzie można spotkać blisko 60 ekspertów, którzy w różny sposób pracują na rzecz branży filmowej. Odbędą się m.in. warsztaty recenzowania gier wideo z Michałem Walkiewiczem (redaktorem naczelnym Filmwebu), warsztaty stylu w krytyce filmowej z Sebastianem Smolińskim i case study filmu "Córka trenera" Łukasza Grzegorzka z udziałem twórców. Na wydarzenia, na które obowiązują zapisy, można rejestrować się pod tym adresem:
http://kameraakcja.com.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-9-fka/
Uruchomione zostały także zapisy na wydarzenia zorganizowane w ramach „Akcji edukacja”. To seria otwartych spotkań, warsztatów i analiz, przeprowadzanych w formie case study, związanych z szeroko pojęta branża filmową. Podczas festiwalu będzie można m.in. poznać zasady montażu filmowego, stworzyć własny wideoesej, zgłębić tajniki analizy filmu, uczestniczyć w case study najnowszej animacji Wesa Andersona czy w spotkaniu z Gabrielą Muskałą i Łukaszem Maciejewskim w ramach cyklu "Aktor a krytyk". Warsztaty i spotkania prowadzone będą przez absolwentów łódzkich uczelni (Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych czy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej), którzy swoją pracą i osiągnięciami udowadniają, jak wielką rolę w budowaniu wizerunku Łodzi Filmowej odgrywa edukacja realizowana na wysokim poziomie.
Spotkania z cyklu „Akcja edukacja” są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2018”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Na wszystkie spotkania i warsztaty organizowane w ramach wydarzenia “Akcja Edukacja” można zapisywać się w tym miejscu:
http://kameraakcja.com.pl/formularz-zapisu-na-spotkania-i-warsztaty-akcja-edukacja/
Urszula Antoniak gościem 9. FKA
Urszula Antonia, fot. organizatorów |
Urszula Antoniak to reżyserka i scenarzystka takich filmów jak "Nic osobistego", "Code Blue", "Strefa nagości" i "Pomiędzy słowami". Jej filmy były prezentowane i nagradzane na najważniejszych europejskich festiwalach filmowych – od Locarno, przez San Sebastian aż po Cannes. Od 30 lat mieszka i tworzy w Holandii. Podczas 9. FKA weźmie udział w sobotnim panelu dyskusyjnym "Twórca czy manager. Różne oblicza producenta kreatywnego", razem z Mariuszem Włodarskim (Lava Films), Agatą Szymańską (Balapolis) oraz Joanną Solecką (Alphapanda – Film Marketing Services). Manager czy twórca? Kim tak naprawdę jest producent kreatywny? Czy jego wpływ na ostateczny kształt filmu zależy jedynie od zdolności do pozyskania budżetu, czy może osoba pełniąca tę funkcję ma do powiedzenia o wiele więcej?
Ostatni konkurs i karnety
Tylko do 6 października potrwa przedłużony nabór do konkursu „Krytyk Mówi”. Aby wziąć w nim udział, trzeba stworzyć wypowiedź wideo, która zaskoczy selekcjonerów. Wystarczy sięgnąć po komputer, program do montażu i wysyłać gotowy film. Finaliści podczas festiwalu zmierzą się ze sobą wygłaszając prelekcje przed filmami.
Trwa sprzedaż karnetów na 9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (18-21 października 2018). Karnet uczestnika w cenie 50 zł uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia festiwalu z wyjątkiem wydarzeń na zaproszenia. Karnet branżowy dla filmoznawców/kulturoznawców, studentów szkół filmowych i artystycznych oraz przedstawicieli branży filmowej kosztuje 25 zł. O otrzymanie bezpłatnego karnetu prasa / blog mogą starać się przedstawiciele mediów lub prowadzący bloga filmowego gotowi relacjonować festiwal.
Więcej informacji na temat nadchodzącej edycji można znaleźć na stronie internetowej
http://kameraakcja.com.pl
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz