Instytut Grotowskiego, Kamila Klamut w spektaklu "Camille", fot. Tobiasz Papuczys |
W dniach 6–7 czerwca 2019 pokazany zostanie spektakl „Nikt (nie) spotyka Nikogo” luźno inspirowany dramatem Petera Asmussena „Nikt nie spotyka nikogo”. Twórcy koncentrują się na studium trudnego związku Kobiety i Mężczyzny. „Odeszliśmy od mówienia na rzecz ruchu, który dramaturgicznie ma związek z tekstem, ale wyrażony jest w poetyce, która ani nie zmusza nas do konsekwentnego realizowania słowa, ani nie będzie rozumiana w sposób jednoznaczny” – mówi Aleksandra Kugacz-Semerci, współautorka spektaklu. I dodaje: „Daje przestrzeń, żeby nie opowiadać tekstem, ale ciałem, muzyką lub innym obrazem”.
Instytut Grotowskiego, spektakl "Nikt (nie) spotyka Nikogo",
|
Instytut Grotowskiego, spektakl "Trociny", fot. Tobiasz Papuczys |
W dniach 11–12 czerwca 2019 odbędzie się spektakl „Ostatnia taśma” Alessandra Curtiego. W 60 rocznicę pierwszego wystawienia „Ostatniej taśmy” Samuela Becketta rozpoczął się 30-letni projekt teatralny Alessandra Curtiego i Jarosława Freta. Zgodnie z założeniem włoski aktor będzie prezentował spektakl przez 30 lat. „[…] Przygotowując inscenizację «Ostatniej taśmy», wychodzimy od sytuacji, w której młody aktor nagrywa swój głos, chcąc wykorzystać nagranie w przyszłości, gdy już będzie gotów na zmierzenie się z bohaterem Becketta. Najlepszym sprawdzianem tej gotowości jest próba przywołania Krappa już dziś” – deklarują pomysłodawcy projektu. Monodram w języku włoskim z polskimi napisami.
Instytut Grotowskiego, spektakl "Ostatnia taśma", fot. Tobiasz Papuczys |
„Camille”, spektakl Kamili Klamut stworzony we współpracy z Marianą Sadovską, będzie można obejrzeć w dniach 13–14 czerwca 2019. Tytułowa Camille Claudel była rzeźbiarką, siostrą Paula Claudela oraz towarzyszką i twórczą partnerką Auguste’a Rodina. Ostatnie 30 lat swojego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Spektakl dotyka tematu cierpienia i samotności, jest wejrzeniem we wnętrze kobiety. „To formalnie szlachetny, wysmakowany wizualnie i uwewnętrzniony wizualnie – krzyk. […] Krzyk kobiety, która swoją osobowością i talentem burzy patriarchalny ład świata […]” – pisał Adam Karol Drozdowski. Na scenie Kamili Klamut towarzyszy Ewa Pasikowska.
Bilety do nabycia na platformie bilety.grotowski-institute.art.pl oraz przed spektaklami.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz