sobota, 22 lutego 2020

ZIELONE OKO | Teatralno-filmowy festiwal kryminału | 05-08.03.2020

Teatr na Plaży zaprasza na teatralno-filmowo-radiowy festiwal kryminału Zielone Oko, z udziałem m.in. Rafała Zawieruchy, Anny Cieślak, Daniela Spaleniaka i twórczości Marcina Wrońskiego.



W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. Wszystko spod znaku kryminału i czarnej komedii, inspirowane klasycznymi słuchowiskami radiowymi z lat. 50 i 60., do których teksty napisali uznany polski autor powieści kryminalnych Marcin Wroński, ponadto autorka książek „Teufel” i „Nad miastem anioły” - Iza Żukowska oraz mistrz radiowego teatru Jan Warenycia.

Na scenie wystąpią m.in. aktorka Teatru Polskiego w Warszawie Anna Cieślak oraz Rafał Zawierucha, czyli filmowy Polański z ostatniego filmu Quentina Tarantino. Na scenie pojawi się również szereg aktorów teatralno-filmowych, w tym m.in. Aleksandra Radwan, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Gordon, Andrzej Ferenc, Ksenia Tchórzko.


Muzykę na żywo do prezentowanych spektakli wykona zaś duet kompozytorski Daniel Spaleniak i Tomasz Mreńca. Daniel Spaleniak to wokalista, kompozytor, autor tekstów, nominowany do tegorocznej nagrody Fryderyka w kategorii „Muzyka Ilustracyjna”. Jego muzykę można usłyszeć w wielu amerykańskich serialach kryminalnych, w tym w produkcjach Netflixa, jak mroczny i niepokojący „Ozark”, wyprodukowany przez CBS „Elementary” czy kryminalne „Dobre zachowanie”. Drugą połówką duetu jest Tomasz Mreńca - polski skrzypek, kompozytor i producent muzyczny, twórca muzyki z pogranicza ambientu i muzyki eksperymentalnej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu, prezentowane premierowo sztuki będą połączeniem spektaklu teatralnego, słuchowiska radiowego, performatywnego czytania i koncertu. Jedyne w swym rodzaju, oryginalne widowiska sceniczne, które podczas sopockiego festiwalu będą miały swoją premierę. Na koniec każdego z teatralnych dni widzowie będą mogli wziąć udział w spotkania z twórcami i wykonawcami spektakli.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się również trzy ekranizacje sztuk teatralnych, wyprodukowane w ramach cyklu Teatroteka, czyli futurystyczny dramat „Dzień dobry, wszyscy umrzemy” wg tekstu Agnieszki Wolny-Hamkało, w reżyserii. Joanny Kaczmarek, w którym. wystąpili Katarzyna Herman, Piotr Żurawski i Rafał Maćkowiak. Mroczna „Alicja w krainie koszmarów” z udziałem Jowity Budnik, w reżyserii i na podstawie tekstu Piotra Domalewskiego, wielokrotnie nagradzanego reżysera filmu „Cicha noc”. Ostatnią ekranizacją będzie zaś adaptacja sztuki Jolanty Janiczak „Sprawa Rity G.” w reżyserii Darii Kopiec, która została nagrodzona za tą produkcję nagrodą Grand Prix na II Festiwalu Teatroteka.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mariusz Mikołajek o sztuce jako o zastępczym obszarze łaski /wywiad/

Ubecja "aresztowała" jego prace dyplomowe, a tworzenie w trudnych czasach stanu wojennego stało się drogą do wiary. Swoje projekty...

Popularne posty