Od 14 maja do 30 sierpnia 2021 roku Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na nietypową wystawę, której można być współtwórcą. „Polaka Twarz” to projekt „w trakcie realizacji”, który w każdej chwili może rozwinąć się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Na wystawę złożą się instalacje i projekcje wideo, odnoszące się do kolejnych scen stworzonej przez Piotra Wyrzykowskiego interaktywnej fabuły.
Pierwsza część, zainaugurowana w MWW, ma charakter scenopisu – planu, na który składają się instalacje i projekcje wideo, odnoszące się do kolejnych scen stworzonej przez Piotra Wyrzykowskiego interaktywnej fabuły. Miejscem, w którym artysta osadził swoją opowieść, jest pustynia – przestrzeń paradoksalna, w literaturze określana jako wietrzna i pusta, oferująca wolność dla ducha i niewolę dla ciała. Jej bohaterem jest Nomada, a zarazem sam artysta, których ciała i świadomość zostają połączone niesamowitym zrządzeniem losu.
Piotr Wyrzykowski, fot. Szlege
Piotr Wyrzykowski to artysta nowych mediów, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się relacjami między technologią, społeczeństwem i postrzeganiem ludzkiego ciała. Mieszka i pracuje w Gdańsku i Kijowie.
Ekspozycję, której kuratorką jest Małgorzata Jankowska, będzie można oglądać na 5. piętrze Muzeum Współczesnego Wrocław przy pl. Strzegomskim 2 od 14 maja do 30 sierpnia 2021 roku. Informacje dotyczące otwarcia oraz wydarzeń programu towarzyszącego będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej muzeumwspolczesne.pl oraz w mediach społecznościowych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz