wtorek, 23 listopada 2021

Spotkajmy się w NFM | Anna Chełmońska-Soyta, Sławomir Soyta

Kochasz muzykę i bywasz na koncertach? A może po prostu fascynuje Cię świat sztuki i lubisz słuchać ciekawych historii? Jeśli tak, to zapraszamy na specjalny cykl „Spotkajmy się w NFM”! Spotkanie poprowadzi Agnieszka Ostapowicz.

Anna Chełmońska-Soyta i Sławomir Soyta, fot. materiały prasowe NFM

Codziennie mijamy się na ulicach, jeździmy razem tramwajem, stoimy w kolejce czy siedzimy w poczekalni. Niczego o sobie nie wiemy, a tak wiele nas łączy. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną spotkań i dyskusji poświęconych muzyce oraz wydarzeniom organizowanym w Narodowym Forum Muzyki. Gościć będziemy osobistości życia publicznego i przedstawicieli różnych zawodów, m. in.: lekarzy, naukowców, biznesmenów, polityków, duchownych, artystów i wielu innych. Podzielą się z nami swoją pasją oraz opowiedzą o miłości do muzyki!

Tych, którzy chcieliby posłuchać fascynujących historii, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym cyklu. "Spotkajmy się w NFM" w piątek, 26 listopada 2021 o godz. 18.00 na czerwonych kanapach w foyer na poziomie –1.

Prof. dr hab. Anna Chełmońska-Soyta – z wykształcenia jest lekarką weterynarii. Pracuje w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN. Jej naukowe zainteresowania obejmują immunologię, zwłaszcza zagadnienia związane z tolerancją immunologiczną w ciąży. Jest autorką wielu artykułów naukowych o zasięgu międzynarodowym. Swoje pasje badawcze przekazuje studentom i doktorantom. Uwielbia wykładać i rozmawiać  o immunologii. Miłością do muzyki poważnej, szczególnie operowej, zaraził ją mąż, Sławomir Soyta.

Sławomir Soyta – to adwokat urodzony we Wrocławiu. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji  Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie interesuje się historią, kinem i muzyką.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Ostapowicz.

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aśki Borof (nie)codziennik /relacja z wystawy " "Aśka Borof. Powszednie misterium"/

Od 27 kwietnia we wrocławskim Muzeum Etnograficznym można oglądać absolutnie unikalną wystawę prac Aśki Borof – artystki, która opisuje świa...

Popularne posty