Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na rodzinne kolędowanie oraz na wystawę szopek betlejemskich.
Fot. materiały prasowe |
17.grudnia o godz. 18:00 odbędzie się koncert interaktywny Kukaj Kukawko – dla dzieci (małych i tych trochę większych). Mali uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć kolorowe stroje prawdziwych kolędników i usłyszeć tradycyjne kolędy oraz pastorałki – te mniej znane, ale i takie do wspólnego śpiewania! Nie zabraknie skocznych rytmów, a nawet piosenek o zwierzętach. Repertuar kolędników to również kolędy życzące, więc poprzez muzykę będziemy mogli złożyć sobie nawzajem życzenia na Świąteczny Czas i Nowy Rok. Odwiedzi nas gość specjalny… kolędnicza koza!
Kukaj Kukawko – dla dzieci to grupa pasjonatów folkloru, muzykantów i animatorów tworzących autorskie piosenki i programy dla najmłodszych oparte o muzykę tradycyjną oraz teorię uczenia muzyki E. E. Gordona. Ich koncerty to interaktywne spotkania dla dzieci i całych rodzin.
Kameralne spotkanie w przestrzeni Muzeum Etnograficznego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym wydarzenie: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 13 – od poniedziałku do piątku (w godz. 8.00–16.00) – telefonicznie i mailowo, w soboty – tylko telefonicznie. Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach. Z uwagi na zmienną sytuację związaną z pandemią wydarzenie może zostać odwołane lub przeniesione na inny termin.
Miejsce: Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
Od 15 grudnia 2021 – 30 stycznia 2022 odbędzie się XXIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Rzeźbiarskiego „Najpiękniejsza szopka betlejemska” dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście”.
Jak co roku – wyjątkiem był rok 2020, kiedy przez sytuację epidemiczną i lockdown nie było ekspozycji – pokonkursowa wystawa prac ponownie zagości we wnętrzach Muzeum Etnograficznego. Wyeksponowane zostaną najciekawsze realizacje rzeźbiarskie, wykonane przez dzieci i młodzież z wrocławskich i dolnośląskich szkół, placówek wychowawczych oraz domów kultury.
Co roku młodzież z wielu placówek edukacyjnych mierzy się z tematem, proponując różnorodne i często zaskakujące oryginalnością pomysły interpretacyjne przedstawienia miejsca Narodzenia Pańskiego. Szopki wykonane są z różnych materiałów i w różnych technikach: ceramiczne, ze szkła, tektury, papier-mâché, plasteliny, materiałów naturalnych jak drewno, liście, kora, mech, kamienie, ale także z makaronu, ciastek oraz z wszelkiego rodzaju materiałów recyklingowych, jak np. butelki, puszki czy płyty CD. Wyobraźnia twórców jest nieograniczona, co przyczynia się do powstania nadzwyczajnych prac.
We wnętrzach Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu zaprezentowanych zostanie 77 prac rzeźbiarskich wykonanych przez 86 autorów z 15 dolnośląskich szkół i pracowni plastycznych.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz