Od dziś trwają spotkania z szopkarzami po wystawie pokonkursowej szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory.. Odbywają się także warsztaty. Wystawa potrwa do 25 lutego 2024 roku.
Spotkania z szopkarzami mistrzami
27 grudnia (środa), godz. 9:00 spotkanie z Jakubem Zawadzińskim
28 grudnia (czwartek), godz. 9:00 spotkanie z Markiem Markowskim
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Spotkania w ramach grantu „Od ucznia do mistrza. Rozwój tradycji szopkarstwa krakowskiego wpisanego na listę Unesco”.
W trakcie trwania pokonkursowej wystawy szopek krakowskich w przestrzeni wystawienniczej będą odbywały się spotkania z mistrzami szopkarstwa. Spotkania te będą stanowić unikalną okazję do bliższego poznania mistrzów krakowskiego szopkarstwa, którzy chętnie odpowiedzą na pytania oraz udzielą wszelkich informacji. Będzie to też okazja do zapoznania się rozmaitymi stylami artystycznymi w obrębie sztuki szopkarskiej, reprezentowanymi przez różnych szopkarzy. Każda grupa warsztatowa będzie miała możliwość spotkania z twórcą w celu porównania swoich szopek z innymi z możliwością uzyskania opinii i uwag mistrza w celu zdobycia doświadczeń przy tworzeniu szopek na kolejne edycje konkursów. Szopkarz-mistrz spędzi na wystawie kilka godzin, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – tak zwanym „pokoju szopkarza”, prezentując w tym czasie pracę nad szopką, a także będąc do dyspozycji zwiedzających.
Warsztaty odbywają się w godz. 9:00 - 13:00
Udział bezpłatny – w ramach biletu wstępu na wystawę szopek
Brak konieczności rezerwacji
„Od ucznia do mistrza, czyli jak powstaje szopka.” - spotkanie z szopkarką-mistrzynią połączone z warsztatami z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM
27 grudnia (środa), godz. 15:00
Pałac Krzysztofory, Sala Edukacyjna, Rynek Główny 35
Spotkanie skierowane głównie do młodzieży oraz dorosłych osób g/Głuchych i słabosłyszących.
Zapraszamy na spotkanie z doświadczoną szopkarką, Renatą Markowską. Podczas zajęć poznamy tajniki szopkarskiego warsztatu wykorzystując szopkę dotykową autorstwa Filipa Fotomajczyka oraz pomoce dotykowe przedstawiające architekturę Krakowa. Uczestnicy, pod czujnym okiem mistrzyni poznają charakterystyczne elementy szopek krakowskich, a także samodzielnie wykonają jej elementy. Zapraszamy na spotkanie w miłej atmosferze w salce edukacyjnej w Pałacu Krzysztofory.
Osoba prowadząca: Renata Markowska
Spotkanie realizowane w ramach grantu „Od ucznia do mistrza. Rozwój tradycji szopkarstwa krakowskiego wpisanego na listę Unesco".
Udział bezpłatny.
Limit: 15 osób
Konieczna rezerwacja. Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@mhk.pl,12 257-10-17 wew. 109, 691-377-437, Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@mhk.pl, tel. 12 426-50-60
„Od ucznia do mistrza, czyli jak powstaje szopka” - spotkanie z szopkarką-mistrzynią połączone z warsztatami z pomocami dotykowymi oraz elementami audiodeskrypcji
28 grudnia (czwartek), godz. 15:00
Pałac Krzysztofory, Sala Spotka, Rynek Główny 35
Spotkanie z szopkarką-mistrzynią połączone z warsztatami szopkarskimi z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji.
Zapraszamy na spotkanie z doświadczoną szopkarką, Renatą Markowską. Podczas zajęć poznamy tajniki szopkarskiego warsztatu wykorzystując szopkę dotykową autorstwa Filipa Fotomajczyka oraz pomoce dotykowe przedstawiające architekturę Krakowa. Uczestnicy, pod czujnym okiem mistrzyni poznają charakterystyczne elementy szopek krakowskich, a także samodzielnie wykonają jej elementy. Zapraszamy na spotkanie w miłej atmosferze w przyjaznej przestrzeni SPOTKI – Sali Spotkań Krakowian w Pałacu Krzysztofory.
Osoba prowadząca: Renata Markowska i Olga Janik / asysta: Elżbieta Lang, Katarzyna Bury
Spotkanie realizowane w ramach grantu „Od ucznia do mistrza. Rozwój tradycji szopkarstwa krakowskiego wpisanego na listę Unesco”
Udział bezpłatny.
Limit: 10 osób
Konieczna rezerwacja. Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@mhk.pl , 12 257-10-17 wew. 109, 691-377-437, Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: e.lang@mhk.pl , tel. 12 426-50-60
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz