W najbliższą sobotę, 2 lutego, radiowa Dwójka zaprasza w kosmiczną podróż w czasie, za sprawą premiery w cyklu „Wieczór ze słuchowiskiem”, czyli „Trzeciej strefy” Dariusza Rzontkowskiego, z Marcinem Dorocińskim w obsadzie. Początek o godz. 18.00.
W słuchowisku „Trzecia strefa” Dariusza Rzontkowskiego czasoprzestrzeń zostaje zaburzona i jego bohater wyrusza w wędrówkę w poszukiwaniu idealnej miłości. Marcin (w tej roli Marcin Dorociński) z pomocą tajemniczego Doktora X (Łukasz Lewandowski) przenosi się w przyszłość, by na Księżycu spotkać miłość swojego życia, Agatę (Agnieszka Suchora). Ale niech nie zwiedzie nas ta na pozór absurdalna fabuła, bowiem jest to również podróż w głąb siebie.
Tę eksperymentalną, futurystyczną opowieść o poszukiwaniu idealnej miłości, ale i o samotności oraz odchodzeniu reżyseruje Wawrzyniec Kostrzewski. – W niektórych autorach fascynuje mnie to, że potrafią o bardzo głębokich, często tragicznych sprawach pisać w sposób lekki, w sposób wykraczający poza szablonowe pokazywanie konkretnych zjawisk, mówić o emocjach i uczuciach nielirycznie, niedosłownie. I tak jest w przypadku Dariusza Rzontkowskiego, który w przysłowiowe sreberka zawija te dobra, które chce pokazać i robi to niezwykle oryginalnie, dlatego porusza moją wyobraźnię w sposób szczególny. Jeżeli wejdziemy trochę głębiej, pod tę zewnętrzną, mocno abstrakcyjną warstwę, to spotykamy opowieść o porażającej samotności, potrzebie ciepła, uczucia, miłości, ale i upadku świata wartości, o społeczeństwie, które traci jakąś naiwność, prostotę i dziecięcą niewinność – mówi Kostrzewski.
Dariusz Rzontkowski – „Trzecia strefa”; reż. Wawrzyniec Kostrzewski, muzyka Piotr Łabonarski, realizacja akustyczna Maciej Kubera, wydawca Małgorzata Szymankiewicz.
Obsada: Marcin Dorociński (Marcin), Agnieszka Suchora (Agata, Mama, Sztuczna Inteligencja, Głos Agaty), Łukasz Lewandowski (Doktor X), Paweł Tucholski (Swibil, Hipnagog Egigwa), Robert Majewski (Pracownik Obsługi Kosmodromu), Olga Sarzyńska (Kosmita, Brama, Łajka, Hipnagog Agpa), Przemysław Wyszyński (Komandor, Robot, Hibernator, Radio).
informacja prasowa
Tytuł bloga powstał z inspiracji prozą Brunona Schulza, w której wielokrotnie, w różnych kontekstach, pada to tajemniczo brzmiące słowo, znaczące o wiele więcej niż „składniki”, bo mające rangę metafory, symbolu… Kulturalne Ingrediencje nie jest blogiem monotematycznym, np. książkowym czy filmowym. Łączę w nim wszystkie moje pasje w jedną całość. Znajdują się tu teksty dotyczące literatury, filmu, muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto rozmowy z artystami i własne zapiski.To także moje archiwum.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Wydarzenia w Muzeum Narodowym i oddziałach 1.12.2024
W nadchodzący weekend Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na wykłady w ramach cyklu „Kurs historii sztuki” oraz w cyklu „Jakie to ameryka...
Popularne posty
-
Był najchętniej cytowanym współczesnym poetą. A wers "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" znają chyba wszyscy. Kiedy 1...
-
Anioły na obrazach dawnych malarzy są piękne, dlatego często zapominamy, że są niematerialne i że ich piękno ma charakter duchowy. Sztuka pr...
-
Swoją przygodę z radiową twórczością Patrycji Gruszyńskiej-Ruman rozpoczęłam od reportażu poświęconego Emilowi Barchańskiemu, który zginął 3...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz