czwartek, 9 lutego 2023

Spotkajmy się w NFM. Rafał Augustyn

Kochasz muzykę i bywasz na koncertach? A może po prostu fascynuje Cię świat sztuki i lubisz słuchać ciekawych historii? Jeśli tak, to zapraszamy na specjalny cykl „Spotkajmy się w NFM”, które prowadzi Agnieszka Ostapowicz.

Rafał Augustyn, fot. Karol Sokołowski

Codziennie mijamy się na ulicach, jeździmy razem tramwajem, stoimy w kolejce czy siedzimy w poczekalni. Niczego o sobie nie wiemy, a tak wiele nas łączy. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną spotkań i dyskusji poświęconych muzyce oraz wydarzeniom organizowanym w Narodowym Forum Muzyki. Gościć będziemy osobistości życia publicznego i przedstawicieli różnych zawodów, m. in.: lekarzy, naukowców, biznesmenów, polityków, duchownych, artystów i wielu innych. Podzielą się z nami swoją pasją oraz opowiedzą o miłości do muzyki!

Tych, którzy chcieliby posłuchać fascynujących historii, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym cyklu. Spotkajmy się w NFM w piątek, 10 lutego 2023 o godz. 18.00 na czerwonych kanapach w foyer na poziomie –1. Gościem będzie Rafał Augustyn. Serdecznie zapraszamy!

Rafał Augustyn – rodowity wrocławianin, urodzony w roku 1951. Kompozytor, krytyk muzyczny, organizator, długoletni pracownik Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Kompozycję studiował pod kierunkiem Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu i Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, a także na kursach m.in. u Györgya Ligetiego. Jest laureatem konkursu organizowanego w ramach festiwalu Jazz nad Odrą, Konkursu Młodych Związku Kompozytorów Polskich (dziś: Konkurs Młodych Kompozytorów im. T. Bairda) oraz Wrocławskiej Nagrody Muzycznej i Nagrody ZKP. W 2015 roku otrzymał srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Nagrodę Fundacji MEAKULTURA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej. Jest współpracownikiem miesięcznika „Odra” i – do roku 2013 – „Ruchu Muzycznego”. W latach 1984–1994 wraz z Markiem Pijarowskim kierował festiwalem Musica Polonica Nova we Wrocławiu. W latach 1981–1998 był członkiem Komisji Programowej festiwalu Warszawska Jesień. Do 2015 roku był prezesem Oddziału Wrocławskiego ZKP.

Uprawia rozmaite gatunki muzyki, od utworów solowych i kameralnych po rozbudowane formy koncertowe, oratoryjne i sceniczne, elektronikę, a także muzykę teatralną i – sporadycznie – rozrywkową.  W ostatnim czasie eksploruje obszar multimediów i kompozycji kolektywnej.

Jako krytyk współpracował z „Ruchem Muzycznym” oraz „Dwójką” i „Trójką” Polskiego Radia oraz TVP, prowadząc autorskie cykle audycji „Nowa muzyka, nowa wrażliwość”, oraz „Klasyk, nasz bliski”. Do dzisiaj jest stałym współpracownikiem miesięcznika „Odra”. W roku 2021 wydał dwutomowy bestsellerowy podręcznik „Wykłady o kulturze”. W roku ubiegłym podczas „Warszawskiej Jesieni” odbyło się prawykonanie multimedialnego pełnospektaklowego utworu Verbalia III. W najbliższym czasie nakładem PWM ma się ukazać popularna biografia Tadeusza Bairda autorstwa Rafała Augustyna.  W tym roku przygotowywana jest przez CD Accord trzecia płyta monograficzna z jego muzyką fortepianową w wykonaniu Krzysztofa Książka.

10.02 pt. 18:00

NFM, foyer -1

informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

NFM I Rezonanse Sztuki XV - SOLO I W DUECIE l 15.11.2024–23.02.2025

29.listopada.2024 o godz. 17.30  w foyer NFM odbędzie się wernisaż wystawy Rezonanse Sztuki XV - SOLO I W DUECIE. Wielogłos Artystycznych Po...

Popularne posty