Pragniemy podzielić się z Państwem wrażeniami z wczorajszego koncertu, a także zaprosić na najbliższe spektakle baletowe. Zapowiadamy nadchodzący sezon artystyczny.
Opera Wrocławska, fot. materiały prasowe |
Święto Muzyki za nami!
Artyści Opery Wrocławskiej skradli serca wspaniałej publiczność, zebranej wczoraj (21 czerwca) na ulicy Świdnickiej, fragmentami z najsłynniejszych dzieł operowych. Nie zabrakło arii z Carmen, Don Giovaniego czy Cyganerii. Zabrzmiała także m.in. uwertura do Nabucco oraz słynne Va pensiero…
Serdecznie dziękujemy Solistom, Chórowi, Baletowi i Orkiestrze Opery Wrocławskiej pod batutą Adama Banaszaka – to oni sprawili, że wczorajszy wieczór był tak wyjątkowy.
Opera Wrocławska, fot. materiały prasowe |
Jak bardzo tajemnice Breslau lat dwudziestych ubiegłego wieku odzwierciedlają świat bohaterów jednego z najbardziej enigmatycznych dzieła w historii opery? Odpowiedź już 1 października!
Nowy repertuar
Święto Muzyki było także okazją do zapoznania się z repertuarem na nowy sezon artystyczny.
Oprócz opery Czarodziejski Flet: Breslau na deskach teatru wystawione zostaną również inne dzieła, m.in. Madame Butterfly, Halka, Poławiacze pereł czy Faust.
Baletowy weekend
W najbliższy weekend 23, 24 oraz 25 czerwca zapraszamy do Opery Wrocławskiej na Tryptyk baletowy – Flight, Bolero i Elsa Canasta!
Flight w choreografii Małgorzaty Dzierżon powstał w 2016 r. w Wielkiej Brytanii na 90. rocznicę najstarszego w tym kraju zespołu tańca - Rambert. Był częścią programu Współcześni, prezentującego po raz pierwszy na dużą skalę trzy prace nowego pokolenia choreografów. Flight to próba przedstawia potrzeby ruchu, zmiany, cykliczności jaką można zaobserwować w naturze, jak i stanów emocjonalnych, które towarzyszą ludziom, którzy znajdują się na granicy, gdzieś "pomiędzy" - w drodze, w oczekiwaniu, w poszukiwaniu. Inspiracją jest tematyka migracji, utwór nie podejmuje jednak tematu w kontekście politycznym.
Bolero w choreografii Meryl Tankard powstało w Lyonie w 1998 r. jako efekt bliskiej współpracy choreografa z artystą wizualnym. Inspirowani muzyka Maurice'a Ravela i atmosferą miasta, Meryl Tankard i Régis Lansac stworzyli bogatą paletę obrazów w pełni zintegrowanych z ruchem tancerzy, których postacie są widoczne dla widza jedynie w sylwetce.
Elsa Canasta w choreografii Javiera De Frutos obchodzi w tym roku dwudziestą rocznicę i jako produkcja była prezentowana przez zespoły w Anglii, Szkocji i Stanach Zjednoczonych. Inspirowana postaciami, wydarzeniami i kolorytem życia towarzyskiego lat 20. XX w. Elsa Canasta to zaproszenie na przyjęcie, gdzie muzyka Cole'a Portera podkreśla zmysłowość i złożoność międzyludzkich relacji, a projekt scenografii Jean-Marca Puissant'a zachęca tancerzy do podejmowania zuchwałych i czasem ryzykownych kroków...
Bilety dostępne są na stronie internetowej opery oraz w kasach biletowych.
informacja prasowa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz